Malatya İhracatta 29. Sıraya Düştü

Malatya Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Fırat Bölge Müdürü'nü ziyaret etti.

Malatya İhracatta 29. Sıraya Düştü Malatya Ekonomi

MASİAD Yönetim Kurulu başkanı İbrahim Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri Funda Yalçınsoy, Banu Algül Şeftalicioğlu ve Mehmet Kavuşturan, Gümrük ve Ticater Bakanlığı Fırat Bölge Müdürü Havva Eksilmez’i ziyaret etti. Ziyarette İhracat ve gümrük sahaları hakkında bilgi alış verişi yapıldı.

MASİAD Başkanı İbrahim Güngör kısa bir açıklama yaparak ziyaretlerinin amacının tanışmak olduğunu söyleyerek “Malatya’nın gümrük konusundaki eksiklerinin ve yapılması gerekenleri görüş alış verişinde bulunmak amacımız” ifadelerini kullandı.

Fırat Gümrük ve Ticaret Malatya Bölge Müdürü Havva Eksilmez ise, ziyaretlerinde dolayı MASİAD Başkanına teşekkürlerini sunarak, “MASİAD çok önemli bir hizmet gurubumuz. Burada neler yapabiliriz onları konuşacağız” dedi.

Eksilmez, Malatya’da tır parkının ve gümrük sahasının olmadığını ifade ederek, "Malatya Beyler Deresi yolu üzerine tır parkı ve gümrük sahasının yapılacak. Yer tahsisi yapıldı, proje hazır önümüzdeki aylarda ihaleye çıkaracağız. Türkiye’de İhracat konusunda 27’ci sırada olan Malatya, 2014 yılından ise bu konuda düşüş yaparak 29’cu sıraya yerleşti” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 959
Bu Ay : 4757
Toplam : 4757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom