Emekdarlar Bir Araya Geldi

1966 yılında kurulan Malatyaspor’un ilk kalecileri olan Yusuf Mor, Naci Şavata ve Vedat Erdoğan bir araya geldi.

Emekdarlar Bir Araya Geldi Malatya Spor

 İstanbul'da yaşayan ve ara ara Malatya'ya gelen Vedat Erdoğan, kalesini koruduğu Malatyaspor'un kendi dönemindeki kalecileri olan Naci Şavata ve Yusuf Mor ile bir araya gelerek eski günleri yadetti. Malatyaspor’un ilk kurulduğu yıllarda kalesini koruyan Yusuf Mor, Naci Şavata ve Vedat Erdoğan önemli açıklamalarda bulundular.
Yıllar sonra bir araya geldiklerini belirten Vedat Erdoğan, “Ben ve Naci abi aynı zamanda hem kalecilik hem de Başkanlık yaptık bu kulüpte. Burada oynadığım, bu kulüpte olduğum için gurur duydum ömrüm boyunca. Yusuf Mor bizden büyüktü. Onun kendine has bir degaj stili vardı. Bize çok şey öğretti. Güzel günlerdi. Malatyaspor iyi yolda. Malatya’yı bu gelişimde heyecanlı, istekli ve başarılı gördüm. Çok güzel bir hava var. Amigo Yusuf bile yıllar sonra ilk kez sahaya gidip takımı ziyaret ediyorsa bu inanmışlığı gösterir” dedi.

Naci Şavata da eski günleri yad ederek, “Vedat’ın Malatya’ya gelişiyle bir araya gelmemiz çok iyi oldu. Aklımda o kadar çok anı var ki sabaha kadar anlatsam bitmez. Futbolun samimiyeti ve dostluğu o yıllar daha farklıydı. Bizler Malatyaspor’un ilk kalecileri olarak hem şimdiki takımımıza hem de kalecilerimize destek olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu sezon takımın şampiyon olacağına inancımız tam. Çok güzel bir ahenk yakalandı” ifadelerini kullandı.

Amigo Yusuf lakaplı Yusuf Mor ise, “İnşallah bizim bu desteklerimiz yerini bulur. Malatyaspor sayesinde geçmişte çok güzel günlerimiz geçti. Takımımız bu yıl şampiyon olursa ölmeden görürsem gözüm açık gitmez. Bu sene her şey daha iyi gidiyor. İlk yarının son haftaları puanlar kaybettik ama telafisi olur. İyi bir kadromuz, beyefendi de bir hocamız var” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 140
Bu Ay : 4506
Toplam : 4506

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom