Genç Girişimciler Sertifiklarını Aldı

Müstakil Sanayici iş Adamları Deneği Malatya Şubesi tarafından eğitim gören 60 kursiyere sertifika dağıttı.

Genç Girişimciler Sertifiklarını Aldı Malatya Haber

 MÜSİAD tarafından 2 hafta boyunca verilen ‘Uygulamalı Girişimcilik eğitimi’ programı sonucunda 60 kursiyer sertifikalarına kavuştu. MÜSİAD toplantı salonunda düzenlenen tören ile sertifikalarına kavuşan kursiyerler aldıkları bilgi karşılığından daha verimli iş girişiminde bulunacaklarını söylediler.

Kursiyerlere sertifikaları verilmeden önce kısa bir konuşma yapan MASİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Bali 450 girişimciye sertifika verdiklerini ifade ederek, “MÜSİAD olarak son 2 yıldır sizlerle beraber yaklaşık 450 yeni girişimciye eğitim verdik. Ve sertifikalarımızı bugün dağıtacağız. MÜSİAD gerçekten yeni girişimcilikle alakalı Malatya'nın 2023 yılı hedeflerini tutturabilmesi için yeni girişimcilere ihtiyacımız var. Organize sanayilerimize yeni girişimcilerin gelmesi gerekiyor. Yeni iş yerleri açılması gerekiyor. Yeni istihdamların gerçekleşmesi gerekiyor. Malatya son 10 yılda ihracatta girmiş olduğu 400 milyonluk dolarlı eşiği aşabilmesi için sizlere ihtiyacımız var” dedi.

KOSKEP Malatya Şube Müdürü Murat Seki ise, 4 bin 200 girişimciye sertifika verdiklerini açıklayarak, “Biz bu eğitimleri düzenledik. Bu 70 saatlik eğitimleri niye aldınız? 70 saatlik eğitim sonucunda eğitime başlarken ki düşüncelerinizle simdi ki düşünceleriniz çok farklılaştı bunu biliyoruz. Bu eğitimler sayesinde yeni girişimci olarak iş hayatına başladığınızda, diğer girişimcilerden bir adım daha önce başlıyorsunuz. Biz KOSKEP olarak, 2010 yılından berri sürdürmüş olduğumuz bu uygulamalı eğitimli girişimci programı ve yeni girişimci desteği kapsamından eğitime katılan yaklaşık 4 bin 200 girişimcimiz sertifika aldı” ifadelerini kullandı.

Genç MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Eniz Aydoğan’da programın amacını anlatarak “genç MÜSİAD olarak yaptığımız programın amacı; genç arkadaşlarımızın iş hayatlarına atılması ve iş hayatına atıldıktan sonra yeni istihdamların yeni katma değerlerin hayata geçirilmesi” şeklinde konuştu.

Daha sonra sertifikalarını alan kursiyerler eğitimcileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 110
Bu Ay : 2594
Toplam : 2594

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom