Darende'de Yol Molası Verdi

Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, Malatya’nın Darende'de ilçesinde yoğun kar nedeniyle 1 gün konaklıyarak Belediyeyi ziyare etti.

Darende'de Yol Molası Verdi Türkiye-Dünya

Adıyaman’da inşa edilen Nissibi Köprüsünün son tabliye kaynağın yapıldığı törene katılan Karayoları Genel Müdür Turhan dönüş yolundan yoğun kar ve tibi olması nedeniyle Darende ilçesinde 1 gün konakladı.

Darende-Gürün ve Gürün-Pınarbaşı arasında yolun yoğun kar ve tipi nedeniyle kapalı olduğunu öğrenen Turhan bu olayı fırsata çevirip Darende’de incelemeler yaptı. Turhan ilk olarak, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser’i ziyaret etti. Görüşmenin ardından Turhan, Karayolları Elazığ Bölge Müdürü Hüsamettin Özdendi, Karayolları Kayseri Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş ile Başkan Eser ile güzergah üzerinde incelemelerde bulunarak karla mücadele alışmaları hakkında bilgi aldı.

Hafta başından itibaren Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava dalgasının ulaşımda aksamalara neden olduğunu Karayolları Valilik, Kızılay ve AFAD ekiplerinin karla mücadele çalışmaları esnasında yollarda insanlara hizmet etmek için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Turhan, teknik ve idareci ekipleri kadar yolda seyahat eden sürücülerin de hem kurallara uyması hem de yola çıkarken hava durumu hakkında bilgi alarak gerekli ikmalleri yaparak seyahat etmesinin büyük önem arz ettiğini belirtti.

Turhan yaptığı açıklamada, “Yolda insanlarımızın mağdur olmaması ve tedbir amacıyla zaman zaman bazı güzergahlarımızı trafiğe kapatıyoruz. Seyahat eden vatandaşlarımızı yol boyu tesislerde belirli yerlerde misafir ediyoruz. Yağışlar nedeniyle yollarımızda büyük bir mağduriyet yaşanmadı, zaman zaman kesintiye uğramakla birlikte bu afeti de tüm kamu ve özel sektörün desteği ile iyi bir şekilde yönetiyoruz” dedi.

Seyahat eden sürücü ve yolcuların gösterdiği sabır ve tahammüle teşekkür eden Turhan, “Bu çalışmalar esnasında güvenlik güçlerimiz, idari yöneticilerimiz, valiliklerimizin kurduğu kriz yönetim merkezleri, karayolları teşkilatımız, yardım yapan afet ve Kızılay teşkilatımızın can siperane çalışmalarından dolayı teşkilatım adına herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da olacak olan bu tür tabi hadiseler daha temkinli ve daha tedbirli olmamamızı gerektiriyor. Bu tür hadiselerde yaşanan bazı sıkıntılar telafisi mümkün olmayacak olayların olamaması için can kaybı maddi hasarlı kazalar olamaması için elimizden gelen gayreti hep birlikte göstereceğiz. Şimdilik yollarımızdaki çalışmalar batı ve orta Anadolu bölgesinde rahatlamış durumda, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesi şuanda etkili bir yağış altında bulunuyor, oradaki ekiplerimiz koordineli bir şekilde yürütülüyor ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Somuncu Baba Külliyesini ziyaret eden Turhan daha sonra yolların açılması ile birlikte Kayseri’ye hareket etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom