Bu Ekmekler Kuşlara

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, zor kış şartlarına rağmen sokakta kalan hayvanların karınlarını doyuruyor.

Bu Ekmekler Kuşlara Malatya Yaşam-Sağlık

 Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, zor kış şartlarına rağmen sokakta kalan hayvanların karınlarını doyuruyor. Sokakta yaşayan kedi ve köpeklere anne babalık yapan Nilüfer Belediyesi sokak hayvanlarına yemeğin yanında sevgi de veriyor. Ekipler, kuşların da aç kalmaması için karla kaplı ağaçlara ekmek bağladılar. 

Nilüfer Belediyesine bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Nilüfer ilçesinde bulunan 37 hayvan besleme noktasına düzenli olarak mama bırakıyor. Besleme noktasında bulunan kedi ve köpeklere yemek veren görevliler bunun yanı sıra hayvanlarla oynayarak onlara sevgi de aşılıyor. Hayvanların yemekten sonraki en büyük ihtiyacının sevgi olduğunu belirten yetkililer, duyarlı vatandaşları da kapılarının önlerine bir kap yemek koymasını istedi.

Hayvanlara sadece yemek değil, onlara sevgi de verdiklerini anlatan Ercan Şahin, “Nilüfer bölgesinde bulunan kedi evleri beslenme odaklarına hava şartlarının ağırlaşması nedeniyle ekiplerimiz kontrolleri de artmaktadır. Toplam 37 tane beslenme odağımız bulunmaktadır. Ekiplerimiz sadece hayvanlara burada mama değil, sevgi ve şefkatleriyle yaklaşmaktadırlar” dedi. Parklarda bulunan kuş evlerine de tahıl ürünleri bıraktıklarını söyleyen Şahin, kuşların daha rahat yemek yemeleri için ekmek ağacı yaptıklarını belirtti.

Parklarda ve ağaçların çok olduğu bölgelerde ağaçlara ekmek astıklarının altını çizen Ercan Şahin, “Ekmeklerin üzerlerine bayatlamamaları için zeytinyağı döküyoruz. Burada da kuşların bir şekilde beslenmelerini sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 966
Bu Ay : 2534
Toplam : 2534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom