Mağlubiyet Görmemiş Takım

2014 yılında kurulan İnönü Üniversitesi futbol takımı başarısıyla parmak ısırtıyor.

Mağlubiyet Görmemiş Takım Malatya Spor

İnönü Üniversitesi BESYO öğretmenleri ve öğrencileri tarafından kurulan futbol takımı, ilk yılında grubunda şampiyon olarak Malatya 1.Amatör Küme Futbol Ligi'ne yükseldi.

İlk yarısı biten 1’ci amatör küme büyükler futbol liginde şuanda 6 maçta 6 galibiyetle grubunda lider durumda bulunan İnönü Üniversitesi futbol takımı, kurulduğu günden beri oynadığı 19 maçta hiç yenilmeyerek, bu alanda da kırılması güç bir rekora imza attı.

Kısa vadeli olarak BAL Ligini, uzun vadeli olarak ise 3'üncü ligi hedefleyen üniversite futbol takımı, tesisleşme yönünden de önemli projeler oluşturarak, örnek bir futbol takımı olmayı başardı.

Vizyon olarak akademik kariyerli gençleri Türk futboluna kazandırmayı amaç edinen İnönü Üniversitesi futbol takımının kulüp başkanlığını Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Davut Özbağ, antrenörlüğünü ise Malatya futbol kamuoyunun yakından tanığı, eski profesyonel futbolcu Murat Kurt yapıyor.

Yüzde 95'ini üniversite öğrencilerinin oluşturduğu futbolculardan kurulu takımın en büyük destekçisi ise İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemil Çelik. Rektör Çelik, takımın İnönü Üniversitesi'nde oynanan iç saha maçlarını kaçırmıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 41
Bu Ay : 776
Toplam : 776

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom