İki Haberin Yorumu Size Kalmış

Alman Bertelsmann Vakfı tarafından yapılan araştırmaya göre,Almanya'da yüzde 57’lik bir kesim İslamiyet’i tehdit olarak algılıyor. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR 2014 yılında 57 milyon insanın ülkesini ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldığını açıkladı.

İki Haberin Yorumu Size Kalmış Dünya

Alman Bertelsmann Vakfı tarafından yapılan araştırmaya göre, her dört Almandan birisi İslamiyeti zenginlik olarak görürken, yüzde 57’lik bir kesim İslamiyet’i tehdit olarak algılıyor. 

Alman Bertelsmann Vakfı tarafından yapılan "Din Monitörü" araştırma sonuçları Almanya’da İslamiyet’e olan imajının bu kadar olumsuz olmadığını ortaya koydu. Ankete göre Almanların yüzde 57’si İslamiyet’i tehdit olarak algılıyor. Her dört Almandan biri İslamiyet’i zenginlik olarak görürken, yüzde 24’ü Müslümanların Almanya’ya girmesini yasaklanması gerektiğini bildirirdi. Ankete katılanların yüzde 40’ı kendi ülkesinde kendisini yabancı olarak gördüğü kaydedildi. Ankette aynı zamanda Almanların İslamiyet ile İslamiyet’i kullanarak terör eylemleri gerçekleştirenleri ayırt etmediğini ortaya koydu. 2012’de İslamiyet’in batıda yeri yoktur anketlerinde yüzdelik oranı 52 olurken, aynı oran 2014’de ise yüzde 61 olarak belirlendi. Almanya’daki İslam düşmanlığı, 19. yüzyılda Yahudilere karşı yapılan düşmanlığa benzetildi.

Raporu yorumlayan iletişim uzmanı Kai Hafez ise, Almanya’da olumsuz İslam algısının en büyük sorumluluğunun Alman medyasından kaynaklandığını belirtti. Hafez, medyanın bu konuda daha hassas olması gerektiğine vurgu yaparak, geçmişte yapılan olumsuz haberlerin İslam imajının oluşmasını etkilediğini söyledi.

57 Milyon İnsan Ülkesini Terk Ediyor

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR 2014 yılında 57 milyon insanın ülkesinde yaşanan savaşlar, açlık ve hastalık yüzünden ülkesini ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldığını açıkladı. 
Dünyada yaşanan savaşlar, doğal afetler, hastalık ve açlık gibi etkenlerden dolayı 57 milyon insanın yerinden ve ülkesinden kaçmak zorunda kaldığı açıklandı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR 2014 yılında ülkesini terk edenlerin büyük bölümünün savaşlar dolayısıyla kaçmak zorunda kaldığını açıkladı. Son 30 yıldır Afganistan birinci sıralarda yer alırken son yıllarda ülkesini terk edenlerin ilk sırasında Suriyelilerin olduğu belirtildi.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra insanlık tarihinde ilk kez bu kadar büyük bir göç hareketinin yaşandığını açıklayan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR, ülkesinden çeşitli nedenlerle ayrılmaz zorunda kalanların tercih ettikleri ülkelerin başında Almanya birinci sırada yer alırken ikinci sırada ABD'nin ve üçüncü sırada ise Fransa'nın geldiği bildirildi.

İki haberin yorumunda anketi yapan anlayış (İslamafobi projesi) katkısını ve arzusunu görmek mümkün mü?

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 572
Bu Ay : 5462
Toplam : 5462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom