Kiraz, Müteahhitleri Sorumlu Tuttu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz Defterdarlığın çatısının uçması sonucu meydana gelen maddi ve manevi hasarın sorumlusunun maliye binasının yapım sürecinde görevli olan müteahhitlerin olduğunu ileri sürdü.

Kiraz, Müteahhitleri Sorumlu Tuttu Malatya Haber

Geçtiğimiz günlerde Malatya’da etkili olan şiddetli rüzgar sonucu Malatya Defterdarlığı’nın çatısı uçmuş ve 6 kişi yaralanmıştı. Çevrede zarar gören esnafı ziyaret eden CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, doğal afetlerden önce önlem alınması gerektiğini ifade etti.

“AFETTEN ÖNCE ÖNLEM ALINMALI”

Kiraz yaptığı açıklamada, “2 gün önce Malatya’da çok şiddetli bir rüzgar olmuştu. Rüzgarla birlikte maliyenin çatısının uçması sonucunda birçok vatandaşımız yaralandı. Yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Onların durumunu da yakinen takip ediyoruz. Çatının uçması sonucunda ayrıca birçok esnaf da zarar görmüş, birçok araçta maddi hasara uğramış durumda.

Türkiye’de maalesef her doğal afetten sonra ciddi problemlerle, sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu olay da onlardan biri. Maliye binası ise çok eski değil, 10-15 yıllık bir bina. Yenilenerek buraya taşındı. Bir resmi kurumun çatısının uçuyor olması, bunun ihaleye verilirken yapım sürecinde görevli olan müteahhitleri bu işte sorumluluk sahibidir. Dolayısıyla burada birileri ölebilirdi. Belki bir doğal afet ama biz bu doğal afete baştan önlem almayarak, işimizi ciddi yapmayarak, ihalelerimizi ciddi yapmayarak, birilerine peşkeş çekmek uğruna, rant uğruna insanlarımızın hayatını tehlikeye atıyoruz” şeklinde konuştu.

“ENKAZI SÖKEBİLİRSİNİZ AMA GÖTÜREMEZSİNİZ”

Olaydan sonra zarar gören esnaf ise maliye personelinin kendilerine karşı davranışlarından şikayetçi olduklarını dile getirerek, “Sizin gelmenizden 15 dakika önce maliyeden 2 görevli buraya gelerek, ‘uçan çatının enkazını sökebilirsiniz ama götüremezsiniz’ dediler. Ben neden götüreyim? Gelin enkazınızı kendiniz kaldırın. Ben yaşlı bir insanım. Bize gelip geçmiş olsun diyeceklerine, aman ha malımızı götürmeyin diyorlar. Bize gelip kolay gelsin, geçmiş olsun demeleri lazım. Ben iş yerimi açmanın derdindeyim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 996
Bu Ay : 16044
Toplam : 16044

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom