Belediye'den Engelleri Kaldıran Hizmet

Malatya Büyükşehir Belediyesi, toplumumuzun bir parçası olan engelli vatandaşların Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası içerisinde rahat ve güvenli bir şekilde hizmet almalarını sağlamak amacıyla birçok yeni uygulama gerçekleştirdi.

Belediye'den Engelleri Kaldıran Hizmet Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Türkiye’nin prestijli binalarından birisi olan ve birçok kez yurtdışında Türkiye’yi temsil eden Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, bina içerisinde yapılan uygulamalarla artık kullanım olarak da Türkiye’nin örnek binalarından birisi haline getirildi.

Başta görme engelli, yaşlı, çocuk ve hamileler olmak üzere vatandaşların bina içerisinde rahat ve güvenli bir şekilde erişebilirliğinin sağlanması amacıyla, uyarıcı kılavuz yüzey ve şeritler, kabartma levhalar, kaydırmaz bantlar ile asansörlere sesli bildirim sistemi yapıldı.

Kaldırım ve bina girişindeki rampayla engelli ve yaşlıların rahat bir şekilde ulaştığı Büyükşehir Belediye Binası içerisinde yapılan yeni uygulamalar sayesinde, tekerlekli sandalye kullanan engelliler ile görme engelli vatandaşlarımız bina içerisinde gitmek istedikleri birime artık çok daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabiliyorlar.
Ayrıca merdiven başlarına çekilen kaydırmaz bantlarla da personel ve vatandaşların kayıp düşme riskleri en aza indirilmiş oluyor.

Engellilerin önündeki engeller bir bir kaldırılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından son yıllarda; engelli vatandaşlarımızın kullanımına uyumlu şehiriçi ulaşım araçları, engelli minibüsleri, engelli wc-lavabo gurupları, akülü tekerlekli sandalyeler, akülü araç şarj istasyonları, engelli rampaları ve engelli merkezleri gibi uygulamaların ardından Hizmet Binası içerisinde yapılan uygulamalar, engellilerin hayatlarının kolaylaştırılması noktasında Malatya’yı Türkiye’nin önde gelen illerinden biri yapıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 424
Bu Ay : 2968
Toplam : 2968

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom