CHP Kadın Kolları 2014'ü Değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya il teşkilatı Kadın Kolları 2014 yılı değerlendirmesini yaptı.

CHP Kadın Kolları 2014'ü Değerlendirdi Malatya Siyaset

Parti binasında basın toplantısı yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer, ülke genelinde ve Malatya’da 2014 yılının nasıl geçtiğinin gazeteciler ile paylaştı. Tunçer 2014 yılında ülkede kadınlar açısından değişen bir şey olmadığını ifade ederek “Kadın hayatın her alanında ikinci plana atılmaya devam etti.

Kadınlar, AK Parti’nin dışlayıcı politikalarıyla sosyal hayattan koparılmak istendi, bunda da bir ölçüde başarılı olundu. 2014 Yılının kadınlar için nasıl geçtiğini kısaca özetlemek gerekirse; Kadına şiddet yine artarak devam etti, 4 yılda 18 bin kadın sığınma evine yerleştirildi, çocuk gelinler kız çocuklarının okula gönderilmemesi sorunu halledilemedi, cinsiyetçi ayrımcılık ilkokula kadar indi, kız ve erkek çocukların ayrı okullarda okutulması dillendirildi. Ulu Önder Atatürk “ Kadınlar toplumsal hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır” diyerek yıllar öncesinden cevabını veriyor.

Birey olarak hayatın her alanında olmaya hakkımız var. Bu hakkımız için mücadeleye devam edeceğiz. Türkiye'nin 12 yılını çalan, her alanda cinsiyet ayrımcılığı yapan, kadını ikinci sınıf gören, onu ekonomik, toplumsal ve siyasal hayattan dışlayan bu erkek egemen orta çağ zihniyetinden kurtulmak için biz kadınlara büyük görev düşüyor. 2015 yılında tüm kadınlarımızın yüzünün güleceği bir yıl olması için omuz omuza mücadele etmeliyiz” dedi.

Toplantıya CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, kadın kolları yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda CHP’li kadınlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 411
Bu Ay : 2895
Toplam : 2895

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom