EBA Eğitim Semineri Tamamlandı

Fatih Projesi kapsamında Yeşiltepe Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Rıfat Tuncay tarafından öğretmenlerine yönelik EBA "Eğitim Bilişim Ağı" semineri düzenledi.

EBA Eğitim Semineri Tamamlandı Malatya Eğitim

Seminerde EBA sitesinin derslerde nasıl daha aktif ve pratik kullanılacağı hakkında her branşa yönelik ayrı ayrı örneklerle bilgi verildi.

Seminerde özellikle ön plana çıkan konular; Kişisel bilgilerin paylaşılmasındaki riskler, yanlış ve doğru bilgi analizi, çocukları bekleyen tehlikeler, bilişim hukuku, internet üzerinde tanışma sorunları, internet üzerinden alışverişte olabilecek sorunlar, arama motorlarının kullanılması, amaca, çevreye saygılı kullanım, elektronik ortamlardan gelebilecek tehlikeler, verilerin korunması, saklanması, gizlilik, bütünlük, erişilebilirlik ve bilişim teknolojisi ile ilgili çok sayıda bilinmesi gerekenler konusunda öğretmenlerin bilişim yeterlilikleri oldu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Okul Müdürü Hüseyin Gögen Şunları söyledi: 

“Çağımız bilişim çağı, bilişim dünyasında hızlı bir değişim ve gelişim var. Biz de bilgi dünyasında yerimizi almak için bir yandan öğretmenlerimizin bilişim yeterliliklerini artırırken bir yandan da öğrencilerin teknolojinin getirdiği olumsuzlukların nasıl azaltılıp, öğrencide farkındalık oluşturma çabaları içindeyiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 223
Bu Ay : 741
Toplam : 741

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom