İtfaiyecilere Doğalgaz Semineri

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, itfaiye çalışanlarına doğalgaz yangınları ve zehirlenmelerine karşı yapılması gerekenler başlıklı hizmet içi eğitim seminerleri veriyor.

İtfaiyecilere Doğalgaz Semineri Malatya Yaşam-Sağlık

Aksa Malatyagaz yetkilileri tarafından verilen eğitim seminerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında görevli bütün itfaiye personeli katıldı.

Doğalgaz yangınlarına karşı alınması gereken önlemler ile yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatyagaz yetkilisi Atilla Durmaz, büyük doğalgaz yangınlarının izinsiz ve bilinçsiz yapılan kazılardan kaynaklandığını söyledi.

Doğalgazın kullanıldığı yerlerde sistemlerin her yıl periyodik olarak bakımlarının yapılmasının çok önemli olduğunu belirten Durmaz, “Doğalgaz yangınlarının söndürülmesinde ilk olarak can güvenliğini sağlamalıyız. İlk ve tek amaç bu olmalı. Devamında da müdahale ederek, mal güvenliğini sağlamalıyız” dedi.

İtfaiye Teşkilatına belli periyotlarla eğitim seminerleri verdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar ise 6 aylık periyotlar halinde bu seminerleri düzenlediklerini söyledi.

Seminerlerde elde edilen bilgileri taze tutmaya çalıştıklarını belirten Acar, doğalgazın bilinçli kullanılması halinde insan hayatını kolaylaştırarak, konfor sağladığını; bilinçsiz kullanılması halinde ise can ve mal kaybına neden olabilecek seviyede bir enerji olduğunu kaydetti. Acar, İtfaiye teşkilatı olarak her zaman yangın ve zehirlenmelere karşı hazır olduklarını, vatandaşların bu tür acil durumlarda 7 gün 24 saat 110 numaralı ücretsiz telefon hattından kendilerine ulaşabileceklerini bildirdi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 1061
Bu Ay : 7145
Toplam : 7145

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom