Malatya'da Akif İnan Anıldı

Eğitim-Bir-Sen Malatya üyeleri kurucuları Mehmet Akif İnan’ı 15’ci yıl dönümünde saygı ile andı.

Malatya'da Akif İnan Anıldı Türkiye-Dünya

Bir otelde toplanan Eğitim-Bir-Sen üyeleri bir araya gelerek Kurucuları Mehmet Akif İnan’ı andı. 2000 yılından hayatını kaybeden Türk şair, yazar, araştırmacı, öğretmen İnan için toplanan sendika üyeleri ilk olarak kurucuları hakkında sohbet etti.

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı ve Memur-Sen Malatya İl Temsilciliği yapan Kerem Yıldırım, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Kurucu Başkanlarını anmak için bir araya geldiklerini söyleyen Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “Sendikacılığı sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyip, 1992 yılında yola koyularak yeni bir çığır açan Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan aramızdan ayrılalı 15 yıl oldu. Kaygısı ve kavgası medeniyet mücadelesiydi. İnançlı ve bir o kadarda kararlıydı.

6 Ocak 2000 yılında sonsuzluğun sahibine kavuşan çağın soylusunun attığı tohumlar artık yeşerdi ve bir ormana dönüştü. Bıraktığı miras mazlumlara umut ışığı oldu. Edebiyat ve düşünce dünyası için bıraktığı Hicret, Tenha Sözler ve buna benzer birçok eseri evlerimizde okumaya devam ediyoruz. Memur-Sen ailesi olarak 15’nci ölüm yıl dönümünde Bangladeş’te yaptıracağımız ve Arakanlı yetimlerin muhafaza edilerek yetiştirileceği 200 öğrencilik okul, mescit ve yatakhanenin bulunduğu Mehmet Akif İnan Külliyesi ile amel defterinin açık tutulmasına katkıda bulunacağız”dedi.

Öte yandan sendika üyeleri İnan’ın şiirlerinde ve kitaplarından da kesitler okudu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 714
Bu Ay : 6798
Toplam : 6798

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom