Bir Sağlıkçı Tavrını Gösterdi

İki gün önce annesini kaybeden AKUT Bingöl Birim Sorumlusu Ahmet Buzrul, taziyesi henüz devam ederken, kendi acısını unutup karda mahsur kalanların yardımına koştu.

Bir Sağlıkçı Tavrını Gösterdi Malatya Yaşam-Sağlık

İki gün önce 78 yaşındaki annesi Sıdıka Buzrul’u kaybeden AKUT Bingöl Birim Sorumlusu Buzrul, kendi acısını bir kenara koyup diyaliz hastası 2 hastayı kurtarmak için operasyona gitti. Dün sabah saatlerinde Kültür Mahallesi’ndeki camide devam eden annesinin taziyesinde bulunurken, ‘Diyaliz hastamız var, yolumuz kapalı’ ihbarını alan Buzrul, tüm acısını bir kenara koyup can kurtarmaya gitti.

6 ekip arkadaşı ile birlikte tüm hazırlıkları en kısa sürede yola çıkan Buzrul, "Sonuçta bize gelen ihbar bir can kurtarma ihbarıydı. Ben 2 gün önce annemi kaybettim. Ama annemi kaybettim diye, mağdur olan bize ihtiyaç duyan insanları unutup ölüme terk edemezdik. O da bir candır. Biz bu dersi bu eğitimi hayat kurtarma üzerine aldık. Duygusallığı bir tarafa bırakıp hayat kurtarmamız gerek. Bize ihtiyaç duyan herkesin yanında olmamız lazım" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1009
Bu Ay : 7093
Toplam : 7093

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom