Sosyal Projelerde İşbirliği Yapılacak

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Malatya İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH)Arasında Ortak İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Sosyal Projelerde İşbirliği Yapılacak Malatya Haber

Protokol, İl Müdürlüğü Hizmet binasında İl Müdürü Oktay Taş ile Malatya İHH Şube Başkanı Ömer Derin tarafından imzalandı. İşbirliği protokolü hakkında bilgi veren İl Müdürü Oktay Taş, “Bu İşbirliği Protokolüyle İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan çocuk ve gençlerin, topluma yararlı derneklerin faaliyetlerinden ve tesislerinden yararlandırılarak toplumla iç içe olabilecekleri ortamlarda bulunmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu yolla arkadaşlık, komşuluk gibi kavramlar ile toplumsal değerlerimizi yaşayarak öğrenmeleri ve sosyal, zihinsel, bedensel ve manevi gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak öncelikli amaçlarımızdandır.

İl Müdürü Taş, “Kuruluşlarımızda ve koruyucu aile hizmeti kapsamında koruma ve bakım altında bulunan çocuk ve gençlere yönelik yapılacak akademik, kültürel ve sanatsal başarılarının artırılmasına, milli ve manevi değerlerin kazanmalarına, başarıya ihtiyaçları olduğu noktada bilinçlendirilmelerini sağlayıcı etkinlikler ile değerler eğitimine yönelik hizmetlerin yürütülmesine ilişkin esasları kapsar.”

Bu işbirliği protokolüyle İHH Derneğiyle güzel çalışmalar yapacaklarını belirten İl Müdürü Oktay Taş, Malatya İHH Şube Başkanı Ömer Derin’e de teşekkür etti.

Malatya İHH Şube Başkanı Ömer Derin ise, yetim ve kimsesizlere yardım etmenin çalışma alanları olduğunu dile getirerek, "Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün böyle bir çalışmayı desteklediği için İl Müdürümüze şahsım ve derneğimiz adına teşekkür ederim" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 174
Bu Ay : 1742
Toplam : 1742

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom