İki Dernek Güç Birliği Yapacak

Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği ve Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği sokak hayvanları sorunu için birlikte hareket edecekler.

İki Dernek Güç Birliği Yapacak Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği ve Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği sokak hayvanları sorununun kanayan bir yara olduğunu belirterek ortak bir basın açıklaması yaptı. 

Malatya Doğayı Ve hayvanları Koruma Derneği Dernek Başkanı Filiz Yenier Erdem ve Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Dernek Başkanı Gülsüm Fırat’ın yaptığı ortak açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Bir türlü çözüm yolu bulunamayan sokak hayvanlarına halkın tepkisi de her geçen gün büyümektedir. Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri merkezde bulunan sokak hayvanlarını toplayıp ıssız bölgelere atmakla ölüme terk etmekteler. Aynı zaman da 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nu da alanen ihlal ve hiçe saymaktalardır.

Oysa ki, kısırlaştırılmış bir sokak köpeği kızgınlık döneminde ki (çiftleşme) hormonları en alt seviyede olduğu için saldırma güdüsü ortadan kalkar. Bunu bilmelerine rağmen Malatya Büyük Şehir ve çevre Belediyelerin kısırlaştırma operasyonların da, yetersiz kaldıkları için kızgınlık dönemlerinde gruplaşma olduğundan, açlığında vermiş olduğu durumlardan dolayı saldırganlıkları ön plana çıkar. Biz aynı zaman da insan sağlığını ve refahını düşündüğümüz için ortak bir karar aldık. Bugünden itibaren iki derneğin beraber hareket etmesi gerektiğini onaylayıp kamuoyuna sunduk.
Umuyoruz ki, Malatya büyük Şehir Belediyesi Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, seslenişimize duyarsız kalmaz ve Malatyamızın adına yakışır bir şekilde çevre illere de örnek olacak, hayvan barınma ve kısırlaştırma merkezi inşaa edip, düzgün bir ekiple hizmete sunar.

Bu çalışmaların neticesinde insan sağlığı ve hayatını ve aynı zaman da bizlerle beraber yaşayan sokak hayvanlarının sağlığı açıcından da oluşabilecek riski ortadan kaldırmış olacaklardır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 684
Bu Ay : 5878
Toplam : 5878

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom