Fırtına İhbarları Durmak Bilmedi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, 6 Ocak Salı günü il genelinde yaşanan fırtına nedeniyle yapılan birçok ihbara müdahale edildi.

Fırtına İhbarları Durmak Bilmedi Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre, 6 Ocak Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan fırtına nedeniyle, şehrin değişik bölgelerinden 100 civarında çatı uçması, çatı tuğlalarının düşmesi; yangın, ağaç devrilmesi, elektrik direklerinin devrilmesi, pano, levha ve güneş enerji panellerinin devrilmesi şeklinde ihbar alındığı bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Fen işleri Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, yapılan ihbarlara anında müdahale edildi.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gün içerisinde; 1’i iş yeri, 1’i apartman olmak üzere 2 adet yangın, 32 adet çatı uçması ve çatı tuğlalarının düşmesi, 15 adet ağaç devrilmesi, 96 adet de pano, levha, elektrik direği ile güneş enerji panellerinin uçması nedeniyle yapılan ihbarlara müdahale edilerek, yaşanan sıkıntıların kontrol altına alındığı bildirildi.

Yaşanan olağanüstü durum nedeniyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda izinlerin iptal edildiği, izinli personellerin de göreve çağrıldığı ve 90 kişilik ekiple ihbarlara müdahale ettikleri ifade edildi.

Öte yandan verilen bilgilere göre, gün içerisinde yapılan ihbarlar sırasında Emniyet Müdürlüğü ile Aksa Elektrik ekipleri de yoğun bir şekilde Büyükşehir Belediyesi ekiplerine destek verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 140
Bu Ay : 4506
Toplam : 4506

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom