6 Ocak Türkiye Gündemi

6 Ocak 2015 Türkiye Gündemi

6 Ocak Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 13.00’de Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla öğle yemeği verecek. Erdoğan, saat 15.00’de Unesco Direktörü İrina Bokova, saat 16.00’da Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile saat 17.00’de Arjantin Dışişlerı Bakanı Hector Timerman'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ayrı ayrı kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 15.00’de Güney Afrika Büyükelçisi Vika Mazvi Khumalo'yu kabul edecek.

TBMM Gündemi

Saat 11.15’de AK Parti Grup toplantısı
Saat 10.30’da MHP Grup toplantısı
Saat 13.30’da CHP Grup toplantısı
Saat 15.00’de TBMM Genel kurul
Saat 15.30’da Plan ve Bütçe Komisyonu
Saat 15.30’da Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu

Başbakan Davutoğlu’nun programı

- Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 14.00’de Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu Toplantısı'na katılacak.

Başbakan yardımcıları, bakanların faaliyetleri

- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, saat 10.00’da bireysel emeklilik sistemine dahil olan 5 milyonuncu katılımcıyı tanıtmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında yer alacak. Babacan, saat 16.30’da 7. Büyükelçiler Konferansına katılacak.

- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, saat 10.30’da müzisyen Gilad Atzmon'u kabul edecek. Kurtulmuş, saat 
13 00’de AFAD'ın kuruluşunun 5. yıl etkinlikleri kapsamında Simav, Soma ve Ermenek'ten gelen çocuklar ve AFAD kamplarında yaşayan Türkmen, Kürt, Arap ve Ezidi çocuklarla bir araya gelecek.

- Dışişleri Bakanı Mevlüt Cavuşoğlu, saat 08.30’da Arjantin Dışişleri Bakanı Hector Timerman ile görüşecek. Cavuşoğlu, saat 09.30’da BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve saat 20.15’de Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders ile görüşecek. Cavuşoğlu, saat 21.00’de Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders’in 7. Büyükelçiler Konferansına hitabı vesilesiyle vereceği akşam yemeğine katılacak.

- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, saat 09.30’da Ticaret Müşavirleri Konferansı’na katılımı ve “Avrupa Birliği” konulu bir sunum yapacak. Bakan Bozkır, saat 16.00’da Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders ile görüşecek.

- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, saat 12.30’da Bergama ve Bursa'nın Dünya Mimar Listesi'ne kabulüne ilişkin sertifikayı UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'nın elinden Anadolu Medeniyetleri Müzesinde düzenlenen törenle alacak.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, saat 10.15’de Ticaret Müşavirleri Konferansı’na katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çırağan Sarayı’nda saat 09.00’da, Türkiye Petrolleri-Shell Batı Karadeniz Sondajı Tanıtım Programı ve Sondaj Gemisi uğurlama törenine katılacak. 

Siyasi Partilerin faaliyetleri

- HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, saat 10.00’da Adana Milletvekili Murat Bozlak için DBP genel merkezinde düzenlenen cenaze törenine katılacak, ardından cenazenin defnedileceği Şereflikoçhisar'a bağlı Aktaş köyündeki taziyede bulunacak.

Basın toplantısı, görüşme, ziyaret, eylem, panel

- Afat ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, saat 14.00’de Suriyeli Mültecilerin Türkiye’ye etkileri ve Ekonomik etkileri konulu bir çalıştay düzenleyecek.

- Ankara Kent Konseyi, saat 11.00’de Ankapark Projesi’ne durdurma kararı ile ilgili basın toplantısı yapacak.

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, saat 12.30’da basın açıklaması yapacak.

- Teyap ve Dünya Bankası, saat 10.00’da “Türkiye’nin Deneyimleri: Entegrasyon, Kapsama, Kurumlar” başlıklı toplantı düzenleyecek. 

- Bulgaristan Adalet Federasyonu, Bulgaristan Konsolosluğu önünde saat 13.00’de, 1984-89 yıllarında yapılan zulüm iddiasıyla basın açıklaması yapacak.

- Akdeniz Üniversitesi’nde tasarlanan Meme Tümörlerini Görüntüleme (MLT) sistemi saat 13.00’de, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi B Blok, Mor Salon’da tanıtılacak.

- Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Antalya’ya gelen Suriyeli ailelerin dramları yürek burkuyor. Suriyeli bir anne yaşları 4 ile 11 arasında değişen çocuklarıyla sebze ve meyve haline yiyecek aramaya geldi.

Spor
- 2014-2015 sezonu, ikinci transfer dönemi bugün başlayacak. 2 Şubat 2015 tarihine kadar devam edecek.
- 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri 6-7 Ocak’ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak. Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri iki gün sürecek.
- Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, saat 11:00'de TSYD’de 2015 hedefleriyle ilgili basın toplantısı yapacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 449
Bu Ay : 6429
Toplam : 6429

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom