Filistin Davasını Unutturmak İstiyorlar

İHH tarafından Malatya'da Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 'Kudüs ve Etekleri' konulu konferansa katılan İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Gazze hakkında konuştu.

Filistin Davasını Unutturmak İstiyorlar Türkiye-Dünya

Malatya’ya gelen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 'Ne Mavi Marmara'yı, ne Mescid-i Aksa'yı, ne Gazze'ye yaptığı saldırıları unutmayacağız” dedi. 

İHH tarafından Malatya'da Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 'Kudüs ve Etekleri' konulu konferansa katılan İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Gazze hakkında konuştu. Binlerce kişinin katıldığı toplantında Yıldırım, "Zaman içerisinde her şeyi unutturmak istiyorlar ama biz unutmadık. Ne Mavi Marmara'yı unuttuk ,ne Mescid-i Aksa'yı yakmalarını unuttuk, ne Filistin topraklarını işgal ettiklerini unuttuk, ne de şu anda Gazze'ye yaptığı saldırıları unuttuk, ne de orada öldürülen çocukları unuttuk" dedi.

Alkışlar arasında konuşmasına devam eden Yıldırım, "Filistin davasını unutturmak istiyorlar. İsrail ilk kurulduğunda İsrail'i kuran irade aynen şöyle demişti. Filistinli yaşlıları öldürürüz, gençler de bu davayı unutur. O zaman biz Filistin'in her tarafını işgal ederiz. İsrail'in hedefi bu. Zaman içerisinde her şeyi unutturmak istiyorlar ama biz unutmadık. Onlara karşılığımızı neyle veriyoruz biliyor musunuz? İşte şu hanım kardeşlerimin cesaretiyle veriyoruz. Yürekleriyle veriyoruz. Veriyoruz ki asla yenilmedik, yenilmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

MESCİD-İ AKSA'YI YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR
İsrail'in Gazzeli çocuklara saldırdığını belirten Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:
"Utanmadan Mescid-i Aksa'yı yıkmaya çalışıyorlar. 2012 de Mescid-i Aksa'ya giriş yasağı üç kere oldu. 2013'te sekiz kere oldu. 2014'te şu anda 78 kere yasak koydular. Mescid-i Aksa'yı Müslümanlardan almak istiyorlar. Mescid-i Aksa'yı yıkıp Süleyman Mabedi'ni kurmak istiyorlar ve Müslümanlara da diyorlar ki biz sizi satın alırız. Sizin Kur'an-ı Kerim'inizi yerlere atarız. Ey Müslümanlar, Kur'an-ı Kerim yere atıldığı zaman, bize böyle hakaret edildiği zaman, gerekirse yürüyerek Mescid-i Aksa'ya gitmez miyiz biz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 738
Bu Ay : 8797
Toplam : 8797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom