Ülkücü İşçiler Derneği Basın Açıklaması

Kapitalizmin giderek vahşileştiği, patronların, idarecilerin, medyanın, sevil toplum örgütlerinin ve hatta devleti yönetenlerin işçiyi köleleştirdiği bir dönemde; gönül birliği yapmış, aynı düşünen, aynı yaşayan ve aynı sıkıntıları paylaşan Ülkücü İşçilerin örgütlenmesi, hayatlarını idame etmeleri için bir zorunluluk halini almıştır. Ülkücü İşçiler Derneğinin kurulma amacı budur.

Ülkücü İşçiler Derneği Basın Açıklaması Malatya Haber

İş kazalarından sonra işverenin aklanmaya çalışıldığı, işçinin kıdem tazminat hakkının yendiği, kolaylıkla işinden çıkarılıp yoksulluğa itildiği ve en iyi ihtimalle evini geçindirmenin imkansız olduğu bir ücretle çalıştırıldığı gerçeğini hep beraber yaşıyoruz. Bunların önüne geçmek için işçilerin örgütlenip kurduğu sendikalar, patron güdümlü sendika ağaları ortaya çıkarmaktan başka ne yazık ki hiç bir işe yaramamıştır. İşte bu yüzden daha güçlü bir yapılanmaya gidinilmesi kaçınılmazdır.

Bu yapılanma, ancak bileği ve yüreği ipe sarılı çelikten olan Ülkücü kardeşlerimizle olacaktır. Ben değil BİZ diyerek, diri olmak için, iri olmak için bu birlikteliğini sağlam bir temelin üstüne kurulmuş, sağlam bir çatı altında olmaması halinde önceden saydığımız kapitalizmin askerleri karşısında en ufak bir şans olmayacaktır.

Binlerce yıllık Türk tarihini sayfalarında en belirgin iz, Türk Milleti"nin teşkilatçılıkta çok üstün olduğu gerçeğidir. Tarihini bilen, atalarına saygı duyan ve onların izinden giden bir yapıyla ve genlerinde bulunan teşkilatçılığıyla, Ülkücü İşçiler Derneği öncelikle ülkücü işçiler olmak kaydıyla ve içinde yaşadığımız toplumun ezilen bütün işçilerini kucaklayarak bu kutsal amaca hizmet etmektedir ve de Allah izin verdiği sürece bu amaçtan vazgeçmeyecektir. Bütün hizmetin güçlü ses getirecek şekilde güçlü olmasının yolu Ülkücü kardeşlerimizin Ülkücü İşçiler Derneği çatısı altında bileşmesidir asla unutmayın ki sizi ancak sizden olanlar anlar...

Malatya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı ŞEVKET KESKİN

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 593
Bu Ay : 1328
Toplam : 1328

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom