Aktif Eğitimciler Sendikaları Ziyaret Etti

Aktif Eğitimciler Sendikası Malatya Başkanı Fatih Yanardağ Sendika ekibi ile birlikte, ilimizde şubesi bulunan Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim Bir-Sen Sendikaların makamlarında nezaket ziyaretinde bulundu.

Aktif Eğitimciler Sendikaları Ziyaret Etti Malatya Haber

Sendikalaşmanın önemine değinen Fatih Yanardağ, eğitim camiasının özlük haklarında iyileştirmelerin olması ve eğitimcilerin haksızlıklar karşısında kendilerini savunabilmesi sendika üyeliğiyle mümkün olabileceğini söyledi. Aktif Eğitimciler SendikasıMalatya Başkanı Fatih Yanardağ sendika çalışmaları ve eğitim sorunları hakkında sendika yöneticileriyle bir süre sohbet etti ve karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Aktif EğitimcilerSendikasıMalatya Başkanı Fatih Yanardağ,  sendikal mücadelenin yapılması zor bir uğraş olduğunu ifade ederek, dayanışma ve işbirliği içerisinde daha güzel çalışmalar yürütülebileceğini söyledi.  

Fatih Yanardağ ziyaretinde; “Öğretmenlerimiz görevlerini gerektiği gibi yerine getirebilmeleri için gerekli bilgi ile araç ve gereçlerle donatılmaları ve yaşam standartlarının yüksek düzeyde tutulması şarttır.

Öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığı için aldıkları ücretler geleceklerini de güvence altına alacak birikim yapmalarını sağlayacak düzeyde olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki her bireyin anne ve babası kadar etkilenerek örnek rol aldıkları kişiler öğretmenlerdir. Bu nedenle her ailenin çocuğunu küçük yaşta emanet ettiği öğretmenlerin hiçbir ekonomik ve sosyal sorunu olmamalıdır. Ekonomik ve sosyal sorunu olmayan öğretmenlerin psikolojik yapılarının daha güçlü ve sağlam olacağı ortada olan bir gerçektir.

Bu gerçekten hareketle çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin güçlü bir psikolojiye sahip olmaları amacıyla özlük haklarını düzeltmek, ekonomik ve sosyal haklarını güçlendirmek zorunlu bir görevdir.

Bugüne kadar ücretleri yeterince arttırılmayan ve özlük haklarını düzenlemeyen öğretmenlerin tüm sorunlarının çözüldüğü bir gelecek özlemini duyuyoruz.” cümleleri ile duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Ziyaretler sonrasında tüm sendika yöneticileri yapılan bu ziyaretlerden duyduklarımemnuniyetlerini ifade ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 665
Bu Ay : 5859
Toplam : 5859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom