Çalışan Herkesin Ücreti Arttı

Yeni asgari ücretle birlikte her çalışanın maaşına eklenen asgari geçim indirimine zam geldi. Bekar bir çalışanın alacağı para 90,15 lira oldu. En yüksek ödeme ise 153 lira 26 kuruşa çıktı.

Çalışan Herkesin Ücreti Arttı Türkiye-Dünya


Kayıtlı olarak çalışan işçi, memur herkesin aldığı asgari geçim indirimi (AGİ) için 2015'te ödenecek rakamlar ortaya çıktı. Asgari ücrete yapılan yüzde 6+6'lık zam ile belirlenen yeni asgari geçim indiriminde en düşük rakam 90 lira 15 kuruş, en yüksek rakam ise 153 lira 26 kuruş oldu. 

HERKES HAK EDİYOR 

Çalışanların maaşlarından kesilen gelir vergisinde yapılan geri ödemelerden oluşan asgari geçim indirimi rakamları çalışanın evli olup olmamasına ve çocuk sayısına göre değişiyor. Yine evli olup da eşi sigortalı olan çalışanlar için de rakamlar farklılık gösteriyor. Asgari geçim indirimi yüzde 15'lik gelir vergisi rakamı üzerinden çalışanın kendisi için yüzde 50, eşi için yüzde 10, ilk 2 çocuk için yüzde 7.5 ve sonraki çocuklar için ise yüzde 5 olarak hesaplanıyor. 2015 yılı için ilk 6 ayda belirlenen bin 202 liralık brüt asgari ücret ise yeni AGİ rakamlarının belirlenmesinde baz alınıyor. İkinci 6 ayda asgari ücret değişecek olsa bile, AGİ yılda bir kez hesaplanıyor ve bütün yıl bu rakam geçerli oluyor. 2015'te çalışanların maaşlarına yansıyacak olan AGİ miktarları şu şekilde oldu:

Kaynak. Takvim

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 382
Bu Ay : 900
Toplam : 900

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom