Sağlıkta Yüz Yıllık Yol Alındı

Malatya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Şahin, oda faaliyetleri ve Malatya'da sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sağlıkta Yüz Yıllık Yol Alındı Malatya Yaşam-Sağlık

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, sağlık alanında devasa hizmetler yaptıklarını söyledi. 
Milletvekili Şahin, Malatya'da temasları kapsamında Tabip Odasını ziyaret etti. Malatya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Şahin, oda faaliyetleri ve Malatya'da sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Milletvekili Şahin, AK Parti iktidarlarının 2002 yılından bu yana birçok alanda önemli hizmetlere imza attığını kaydetti.

Sağlık alanında devasa hizmetler yapıldığını ifade eden Şahin, "Sağlık denildiğinde Türkiye'de 2002 yılı bir milattır. İnsanlarımızı, insan yerine koyduk. O dönemde insanlarımızın kafasındaki hekim algısı çok farklıydı, şimdi çok daha farklı bir noktaya geldi. Önemli olan hizmeti alanın ve verenin memnuniyetinin azami bir düzeye taşınması için siyasi iktidar olarak elbette ki, elimizden gelen gayreti göstermenin çabası içerisinde olacağız" dedi.
Şahin, Malatya'da da sağlık alanında önemli yatırımların yapıldığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Yeni yapılan devlet hastanesi ile alakalı birçok eleştirisel boyutla ele alındı. Yeri, yatak sayısı hep tartışıldı. Ama standartları hiç tartışılmadı. Hastanemizi ziyaret ettiğimizde, kimsenin alınan hizmetlerden şikayetçi olmadığını gördük. Bu bizim adımıza çok sevindirici. Orada yine 300 yataklı kadın doğu ve çocuk hastanesinin yapılması planlandı. Ayrıca 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinin o kampus alanı içerisinde gerçekleşmesi, yine bunlar bitene kadar Beydağı Devlet Hastanesi'nin olduğu yerde kadın doğun ve çocuk hizmetlerinin verildiği bir hastane statüsünde devam etmesi, eski devlet hastanesinde sağlık hizmetlerinin verilmesiyle ilgili Başbakanımızdan söz aldık. Malatya'da bugüne kadar sağlık alanında güzel çalışmalar yaptık. Bundan sonraki süreçte de eksik kalan kısımları tamamlamakla beraber, Malatya'mız gerçekten sağlık turizmine aday olan şehirler arasında yer almaktadır."

Malatya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise, "12 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye sağlıkta büyük bir devrim yaşadı. Çok ileri bir noktaya geldi" dedi.

Çalışmaları takdirle takip ettiklerini ve bizzat içerisinde bulunarak yaşadıklarını dile getiren Kızılay, "Sağlığın içerisinde aktif olarak bulunan ve çalışan profesyonel insanlarız. Türkiye, yüz yıllık mesafeyi 12-13 yılda aldı" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 260
Bu Ay : 2804
Toplam : 2804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom