Lösemili Çocuklarla Yılbaşı

Malatya İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TODUP) Topluluğu, 'Gülen Gözler' projesi kapsamında Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi gören lösemili çocuklar için yılbaşı etkinliği düzenledi.

Lösemili Çocuklarla Yılbaşı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi'nde çeşitli bölümlerde eğitim gören öğrencilerin bir araya gelerek oluşturduğu TODUP, anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde bulunan bir konferans salonunu süsleyen üniversite öğrencileri, Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi gören lösemili çocuklar için yılbaşı etkinliği düzenledi. Yılbaşını, lösemili çocuklarla kutlayan İnönü Üniversitesi'nin kanatsız melekleri, hem eğlendi hem de eğlendirdi.

Karagöz ve Hacivat, kukla, orta oyunu, işaret dili oyunlarının yanı sıra müzik eğlencesinin de düzenlendiği etkinliğin sonunda 2015 yılı pastası kesildi. Üniversite öğrencileri, kendi aralarında topladıkları parayla aldıkları hediyeleri, lösemili çocuklara verdi.

TODUP Proje Sorumlusu Didem Burcu Kapucuoğlu, lösemili çocuklar için yılbaşı etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, bu tür etkinlikleri her yıl yaptıklarını kaydetti.

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Salih Can ise, 'Gülen Gözler' projesi kapsamında lösemili çocuklara moral verdiklerini belirterek, "Bizler, lösemili çocuklara moral vermeye çalışıyoruz. İlk zamanlarda lösemili çocuklarda ölüm sayısı çok fazlaydı. Bu projelerle, çocuklara moral vererek, bunu en aza indirmeye çalışıyoruz. Onlara bir umut olmaya çalışıyoruz" dedi.

İnönü Üniversitesi PDR 3. sınıf öğrencisi Esra Açar da, çocukların mutluluğunun kendilerinin mutluluğu olduğunu kaydederek, "Bir odaya girdiğimizde, bir çocuğu 15 dakikada nasıl eğlendirebiliriz ve moralini yüksek tutabiliriz diye uğraşıyoruz. Onlara oyuncaklar alıp, müzik dinletiyoruz" ifadelerini kullandı.

TODUP Başkanı Hilmi Can Polat ise, lösemili hastalar için 'Gülen Gözler' projesini hayata geçirdiklerini kaydederek, "Onlara sürekli beyaz kan lazım oluyor. Beyaz kan içinde 'Kan Kardeşim' adlı projeyi hayata geçirdik. Üniversitedeki gönüllü öğrenciler, hep birlikte kollarımızı açıp, hastanelere gidiyoruz. makinelere bağlanıp, çocuklarımız için beyaz kan veriyoruz. Onlar sağlığı ve iyi olmaları için elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 128
Bu Ay : 7765
Toplam : 7765

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom