CHP'den Yerel Yönetim Semineri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Malatya’daki CHP’li belediye başkanı ve CHP’li belediye meclis üyelerine yönelik seminer düzenlendi.

CHP'den Yerel Yönetim Semineri Malatya Siyaset

Avşar Otel’de gerçekleşen seminere CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve CHP’li belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Toplantının açılışında konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Eğitim toplantının amacı, yerel yöneticiler olarak CHP’nin seçilmiş yerel yöneticilerinin daha verimli, daha etkin bir muhalefet anlayışı ortaya koyabilmeleri ve iktidar olduğumuz yerlerde ise Arguvan ve Hekimhan’da ise halkımıza daha iyi bir hizmet götürme ve daha koordinasyonlu bir şekilde yönetim anlayışını ortaya koymaktır.

Biz CHP’nin seçilmişleri olarak şunun bilincindeyiz, Malatya'da hangi ilçede olursa olsun, hangi mahallede olursa olsun bize her oy veren her kişiye karşı bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluklarımızın gereğini mutlaka yerine getirmemiz gerekiyor. Bazı yerlerde sayımız az olabilir, bazı yerlerde eksik olabilir, ama eksik olan ilçelerimizde de özellikle Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerimiz arasında bir görevlendirme yaptık ve oralarında sorunlarını mutlaka bu arkadaşlarımız aracılığı ile çözmeye çalışıyoruz.

Malatya’da ilçelerimizin ve mahallelerimizin birçok sorunu devam ediyor. 2015 yılına giriyoruz, diğer taraftan büyükşehir olmuşuz, üzerinden 9 ay gibi bir süre geçmiş, buna rağmen bir çok yerde en temel ihtiyaçlarımız olan su problemi devam ediyor, yol problemi, kanalizasyon problemi devam ediyor. Büyükşehir olan bir yerin öncelikle bu ayıplardan kurtarılması gerekiyor. Çünkü alt yapı sorununu henüz çözememiş bir büyükşehir gerçekten daha vizyon sahibi bir kent, daha yaşanabilir bir kent yaratamaz.

Özellikle bu alt yapı sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Kırsal kesimde bu problemler devam ederken, Malatya il merkezinde de su en önemli problem haline gelmiş. Trafik içinden çıkılmaz bir hal almış durumda. Mevcut büyükşehir yönetiminin bu sorunları çözme noktasında da her hangi bir adım atmadığını, her hangi bir katkı sunmadığını da görüyoruz.

Yaptığı bir çok yanlışı da, bizim uyarılarımıza, kamuoyunun çeşitli uyarılarına rağmen ‘Ben yaptım oldu’ anlayışı ile bize dayatmaya çalışıyorlar, Malatya’ya dayatmaya çalışıyorlar. Büyükşehir olmamıza rağmen, 9 ay geçmesine rağmen hizmetler konusunda vatandaşlarda ciddi bir kafa karışıklı yaşanıyor. Hizmetin muhatabı kim, belli değil. Mahalledeki muhtar ilçe belediyesine gittiğinde, ‘bu görev ve sorumluluk büyükşehirde’ deniliyor. Büyükşehire gittiğinde muhatap bulamıyor, sorunu çözmekte ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

MASKİ ne yapar diye sormadan da edemiyorum. Hiçbir sorunu çözmediği gibi, birde bünyesinde çalışan, yıllardır çalışan ve belli bir ücrete alışmış olan, ücretinin arttırılmasını bekleyen işçilerin ücretlerinde ciddi düşüşler yaşanıyor. Buda orada çalışan işçiler için ciddi bir sıkıntı ve ciddi bir problem oluşturuyor” diye konuştu.

Seminerde Yerel Yönetimler Uzmanı Erkan Karaaslan tarafından katılımcılara yerel yönetimler ve belediye kanunu ve mevzuatları ile ilgili olarak bilgilendirme yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 283
Bu Ay : 8342
Toplam : 8342

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom