Hisartepe ile Reşik Arsında Yol Açıldı

Battalgazi’ye bağlı Hisartepe ile Reşik Mahallelerini bir birine bağlayan 900 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde yeni bir bağlantı yolu açıldı.

Hisartepe ile Reşik Arsında Yol Açıldı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi’ne bağlı ekiplerce ilk olarak gerekli alt yapı çalışmaları yapıldı. Dere yataklarına beton büzler yerleştirildi, dolgu çalışmalarının devamında da keskin virajlar düzeltildi. 3 ay süren çalışmalar sonunda yol hizmete açıldı. Yolun mıcır, sıkıştırma işlemi ile asfalt çalışmaları ise yaz aylarında yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi bölgede daha önce Hisartepe, Bulutlu, Taşdibek ve Pelitli mahallelerinin grup yolunu asfaltlamıştı. 7 km. uzunluğundaki grup yolu 5 metreden 10 metreye çıkarılmış, 2 kat sathi kaplama asfalt çalışması yapılarak bölgenin ulaşım sorunu çözülmüştü” ifadeleri kullanıldı.

Çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hisartepe Mahalle Muhtarı Aziz Akbel, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin uzun ve yorucu çalışmalar sonunda yolu açtıklarını belirterek, “Hisartepe ile Reşik mahallelerini bir birine bağlayan yolumuz yoktu. Araçlar patika yollardan çıkamıyordu. Açılan bu yol aynı zamanda ormanlık alana da gidiyor. Ormanda çıkabilecek yangınlara yolumuz olmadığından hiçbir araç müdahale edemezdi. Artık böyle bir sorun yaşanırsa araçlarla müdahale etme imkanı doğdu. Bölgemizde yapılan çalışmalarla ulaşım sorunumuz büyük ölçüde giderildi. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 779
Bu Ay : 6759
Toplam : 6759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom