Bu Öğrenciler Farklı Şeyler Öğrendi

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü işbirliği ile Topsöğüt İlkokulu öğrencilerine yönelik “Güvenlik” konulu bir seminer düzenlendi.

Bu Öğrenciler Farklı Şeyler Öğrendi Malatya Eğitim

Topsöğüt İlkokulu konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Kent Konseyi Çocuk Meclisi Koordinatörü Hatice Albayrak, çocuk meclisi ve çalışmaları hakkında kısa bir bilgi aktardı. Kent Konseyi olarak çocukların fikirlerine büyük önem verdiklerini söyleyen Albayrak, “Bizler Malatya’da yaşayan kocaman bir aileyiz ve bu ailenin en değerlileri çocuklardır” dedi.

Seminer boyunca Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nde görevli Ali Buluş ve Adem Kocamavcı, tiyatral bir yöntemle çocuklara genel güvenlik konusunda bilgiler verdiler. Adem Kocamavcı,  çocuklara eğlenceli ve aynı zamanda eğitici bir sunum hazırlayarak onları bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Kocamavcı, genel güvenlikle alakalı olarak çocuklara;  tanımadığı kimselerle konuşmamaları, tanımadığı kişilerden yiyecek almamaları, zor durumda kalınca 155 polis imdatı aramaları gerektiği’ gibi öğütler vererek, öğretici etkinlikler yapmaya önem verdiklerini söyledi.

Yapılan sunumlardan memnun kalan okul idarecileri ve öğrenciler program sonunda Kent Konseyi logolu balonlarla birlikte polis memurları ile hatıra fotoğrafı çektiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 632
Bu Ay : 5826
Toplam : 5826

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom