Öğrenen Kadın Mutlu Yarın

Malatya’nın Yazıhan İlçesi’nde, “Öğrenen Kadın Mutlu Yarın” farkındalık projesi kapsamında, Gövük Mahallesi’nde düzenlenen programda kadınlara bilgilendirme yapıldı.

Öğrenen Kadın Mutlu Yarın Malatya Haber

 Eğitimin açılışında konuşan Kaymakam Hatice Bayar Özdemir, eğitim programına ilgilerinden ve katılımlarından dolayı Gövük Mahallesi kadınlarına teşekkür edip, Gövük Mahallesi kadınların kurs taleplerinin de değerlendirileceğini belirtti. Özdemir, eğitim sonucunda bir kadının dahi eğitimi verilen konularda bilinen genel yanlışlardan doğru olanının öğrenilmesi sağlandıysa, bunun kendilerini mutlu edeceğini dile getirdi.

Dr. Suzan Yıldırım tarafından, kişisel hijyen ile kadın hastalıkları, Müftülük Kuran Kursu Öğreticisi Ayten Şahin tarafından akraba evliliği, tüp bebek, organ bağışı ve aile planlaması, Hamidiye İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Ayşegül Gökçe tarafından da okul öncesi eğitimin faydaları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Eğitime, Kaymakam Hatice Bayar Özdemir ile birlikte eğitimci olarak Aile Hekimi Dr. Suzan Yıldırım, Müftülük Kuran Kursu Öğreticisi Ayten Şahin ve Hamidiye İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Ayşegül Gökçe katıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 122
Bu Ay : 6102
Toplam : 6102

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom