CHP Heyeti MTSO'yu Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar, “İki milletvekilimizin disipline verilmiş olmaları benim açımdan isabetlidir” fadelerini kullandı.

CHP Heyeti MTSO'yu Ziyaret Etti Malatya Haber

CHP Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke ve Burhan Şenatalar ile İi Başkanı Enver Kiraz, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti.

Ziyarette basın mensupları, CHP milletvekillerinden Birgül Ayman Güler ve Hüseyin Aygün hakkında kınanma istemiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini sordu. Soruyu cevaplandıran CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar, “Partinin ortak bakış açısı tartışılabilir. Bu tartışmalar, partinin toplum içindeki itibarını sarsmadan yapılması lazım.

Tartışmaları aşan üslup kullanıldığı takdirde partiye zarar veriyor. Bütün partilerin disiplin yönetmelik ve hükümleri var. Söz konusu 2 arkadaşın fiil ve söylemleri ve eylemleri yüksek disiplin kuruluna sevk edilmesine yol açtı. Şüphesiz yüksek disiplin kurulu hukuki bir süreç yaşayacaktır. Gerek partimizin tüzüğü ve bugüne kadarki politik değerlendirme yapılacaktır. Disipline verilmiş olmaları benim açımdan isabetlidir. Zaten Parti Meclisimizin büyük çoğunluğu disiplin kuruluna verilmesi yönünde oy kullandı. Bundan sonra yüksek disiplin kurulu kendi yetkisinde bir karara ulaşacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 618
Bu Ay : 4984
Toplam : 4984

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom