Kadınlar Burayı Çok Sevecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde Sağlıklı Yaşam Merkezi birimi kuruldu.

Kadınlar Burayı Çok Sevecek Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde Sağlıklı Yaşam Merkezi birimi kuruldu. Yoğun ilgi gören merkezde detaylı vücut analizleri son teknoloji ürünü cihazlarla yapılarak, alanında eğitim görmüş doktor ve diyetisyen tarafından kişiye özel egzersiz ve beslenme reçetesi hazırlanıyor.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle hizmete alınan Sağlıklı Yaşam Merkezinde yaklaşık 2 ayda 600 kişiye hizmet verildi. Kadın Kültür ve Spor Merkezi içerisinde hizmet veren Sağlıklı Yaşam Merkezi, kilo kontrolü ve daha kaliteli yaşam koşullarını sağlamak isteyen bayanların uğrak mekanı oldu. Ücretsiz olarak şeker ölçümü, detaylı vücut analizi, genel poliklinik (Tansiyon vs.) yapılıyor ve beden kitle indeksine göre zayıflama programları çıkarılıyor. Alanında eğitim görmüş doktor, hemşire ve diyetisyen tarafından verilen hizmetler kapsamında eğitim çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

Ayrıca merkezde obezite, sağlıklı beslenme hijyen, akılcı ilaç kullanımı, kadınlarda sık görülen kanser türleri gibi çeşitli konularda verilen eğitim seminerleri zaman zaman Büyükşehir Belediyesi semt konaklarında da düzenleniyor.

Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin resmi açılış töreninin önümüzdeki günlerde yapılmasının planlandığı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 871
Bu Ay : 15047
Toplam : 15047

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom