İletişim Konulu Seminer Verildi

Darendespor tarafından uygulanan ‘Gençler Sporla Hayata tutunuyor’ adlı proje çerçevesinde düzenlenen ‘İletişim’ konulu seminer programına Rehberlik ve Psikolojik Danışman Hamit Erçetin Konuşmacı olarak katıldı.

İletişim Konulu Seminer Verildi Malatya Eğitim

Dinleyiciler arasında çeşitli yaş gruplarından bay ve bayan gençlerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde Uzman Rehberlikçi Hamit Erçetin, "Sahip olduğumuz ortak değerler, tarih, kültür ve medeniyet konusunda gençler arasında farkındalık oluşturmak ve gençleri ortak bir gelecek tasavvurunda, vizyonunda buluşturmak ,Gençlerin ortak bir şeyler üretmenin ve paylaşmanın değerini yaşayarak öğrenmelerini sağlamak ve gençler arasında takım ruhunu geliştirmek hedefimiz olmalıdır.

Din, dil, ırk, cinsiyet, kültür vb. konularda gençler arasında farklıklılara saygılı olma kültür ve bilincini geliştirmek, kültürlerarası öğrenmeyi destekleyerek bu takım ruhunu geliştirebiliriz” dedi.

Erçetin, “Burada ebebeynlere de seslenmek istiyorum; Kuşak çatışmaları yetişkinlerle gençler arasında ki iletişim kopukluğundan doğar. Sağlıklı iletişim için şu noktalara dikkat ediniz. Siz erişkin ve yetişkin kuşak olarak ,önce gencin bir insan olduğunu kabul edin. Ona sevgi ve saygı gösterdiğinizi belirtin. Konuşma ve tartışmalarda kırıcı ve sert olmaktan kaçının. Gencin tutum ve davranışlarına biçim ve yön verirken, ‘benim gençliğimde’ diye başlayan konuşma ve öğütlerden kaçının" dedi.

Programa katılan Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce’de gençlerin birbirleriyle olduğu kadar aile ve çevredeki büyüklerle de ilişkilerinde çatışma ortamından uzak olmalarının yararları üzerinde durdu. İnce, Darendespor Kulübünün bu tür etkinlikler düzenlemesinin güzel ve yararlı bir gelişme olduğunu sözlerine ekledi.

Program sonunda Darende spor tarafından katılımcılara belge sunumu yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 960
Bu Ay : 2528
Toplam : 2528

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom