12. Arguvan Türkü Festivali Düzelenecek

Malatya’nın Arguvan İlçesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Türkü Festivali tarihi açıklandı.

12. Arguvan Türkü Festivali Düzelenecek Malatya İlçe

Anetolya Otel’de düzenlenen basın açıklamasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Türkü Festivali, her geçen gün, Malatya ve Türkiye’yi dünyaya tanıtma konusunda hızla ilerliyor. Malatya için yeni bir marka oluşturdukları için emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ise, Malatya’nın Arguvan İlçesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Türkü Festivali tarihinin 25-26 Temmuz 2015 olarak açıkladı. 12’ncisi düzenlenecek olan Uluslar arası Türkü Festivali’nin daha iyi geçmesi için şimdiden çalışma başlattıklarını söyleyen Kızıldaş, geçen yıllar da düzenlenen Uluslar arası Türkü Festivali’ne bir kez 5 bin TL Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek aldıklarını, başka da destek almadıklarını söyledi.

Arguvan Vakfı Başkanı Hasan Aydın da, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslar arası Türkü Festivali’nin iyi organize edilmesi için çaba göstereceklerini bildirip, şimdiye kadar festivale katılan yazar ve sanatçılara bir bedel ödemediklerini ifade etti ve “Onlar bizim misafirimiz, en iyi şekilde ağırladık ve ağırlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 138
Bu Ay : 138
Toplam : 138

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom