Öz, Türkiye Gazetesini Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, ”Karahan Tüneli 4-5 ayda, Erkenek Tüneli de bir yıl sonra ulaşıma açılır” dedi.

Öz, Türkiye Gazetesini Ziyaret Etti Malatya Haber

Beraberinde, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nuh Boyraz, İl Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Çetin, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Seçilmiş, belediye meclis üyeleri Hasan Demez ve Cumhur Şahaplıoğlu ile partililerle birlikte Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilciliği’ni ziyaret ederek, Temsilci Celal Koyuncu ve Yardımcısı Enver Geleri ile görüşen Öz, istişarelerde bulundu.

Burada İHA’nın sorularını cevaplandıran AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Malatya - Darende Karayolu Karahan mevkinde inşaat çalışmaları devam eden gidiş ve geliş bin 800’er metre uzunluğundaki iki tünel çalışmaları hakkında bilgi aktardı. “Bilindiği gibi tünel açıldı ve ışığı görüldü. Tünel kazısı sırasında yumuşak zemine rastlanması ve küçük çökmeler olması nedeniyle tünelin yapımı iki yıl gecikti. Birinde aydınlatma ve kaplama işleri sürüyor. Diğerinde de çalışmalar başladı.

Darende ve Malatya istikametinde bağlantı yolları da yapılacak. 4-5 ay içerisinde Karahan tüneli açılmış olacak. Bu da, Malatya’yı Darende’ye bağlayan yolun 15-25 dakika kısalmasına ve kışın bölgede yaşanan sıkıntıların bertaraf edilmesine sebep olacak” diyen Milletvekili Öz, Doğanşehir İlçesi Erkenek Tüneli’nde ise çalışmaların sıkıntılı geçtiğini belirterek, “Sanırım açılması bir yılı bulur” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt -Çelikhan kara yolunun açıldığını, ancak 10 kilometrelik asfalt olmayan bölgenin bulunduğunu söyleyen Öz, “Zaten onun da ihalesi yapılmış. Hava şartları müsait olunca asfaltlama yapılacak. 10 kilometrelik yol da asfaltlanınca yol trafiğe açılmış olacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 15
Bu Ay : 1597
Toplam : 1597

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom