CHP, Seçim Hazırlık Toplantısı Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı, 2015 Seçim Hazırlık Toplantısını gerçekleştirdi.

CHP, Seçim Hazırlık Toplantısı Yaptı Malatya Siyaset

Sabancı Kültür Sitesi'nde gerçekleştirilen toplantının basına açık olan bölümünde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Geldiğimiz noktada hırsızlık yapmak serbest, hırsıza 'hırsız' demek suç. Tabi maalesef ülkede yargı eliyle, yargının da desteğiyle bir operasyon yapıldı. Son dönemlerde yargıya müdahale ediliyor. İnsanların konuşması yasaklanıyor. Parti binaları basılıyor. Meslek örgütlerine büyük baskılar uygulanıyor. Türkiye'de konuşan ve muhalefet eden her ses, susturulmaya çalışılıyor" dedi.

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise, Türkiye'nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini belirterek, "Maalesef 17 Aralık'ta hepimizin izlediği, gördüğü, şahit olduğu ancak unutmamızın mümkün olmadığı; üstünü örtmenin, yokmuş, yaşanmamış gibi yapamayacağımız bir süreç yaşadık. Bu bir yıllık süreç boyunca maalesef bu olanların, gördüklerimizin, ortaya çıkanların üzeri örtülmeye çalışılıyor. Şuan Türkiye, olağanüstü bir dönemden geçmekte. Sonuçları itibariyle de çok ağır olabilecek tehlikeli ve ağır bir yükün altında yaşamakta" ifadelerini kullandı.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz da, "Geldiğimiz noktada çalmayanların, çırpmayanların, hırsızlık ve yolsuzluk yapmayanların en az bunu yapanlar kadar cesur olması gerekiyor. Bugün 25 Aralık, aynı zamanda bundan bir yıl önce ortaya çıkan Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük yolsuzluğunun birinci yılı. Bunun birinci ayağı 17 Aralık idi. Bugün ikinci ayağı olan 25 Aralık" diye konuştu.

Toplantının ikinci bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 794
Bu Ay : 5988
Toplam : 5988

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom