Organik Meyve Yaygınlaştırılmalı

Malatya’da yeni kurulan Organik Meyve Üreticileri Birliği'nin, organik meyve üretimini arttırmak için çaba gösterdiği bildirildi.

Organik  Meyve Yaygınlaştırılmalı Malatya Haber

Malatya Organik Meyve Üreticileri Birlik Başkanı İlhan Durusun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Doğanşehir İlçe Kaymakamı Mehmet Soğukpınar ve Belediye Başkanı Vahap Küçük’ü makamlarında ziyaret ederek, yeni kurulan Organik Meyve Üretim Birliği'nin ülke tarımına ve Doğanşehir tarımına getirecekleri yenilikler konusunda bilgi verdiler.
Birlik Başkanı İlhan Dursun, Kaymakam Mehmet Soğukpınar’ı ziyarette yaptığı konuşmada, “Hedefimiz ileri ki aşamalarda organik tarım için neler yapabiliriz, birlikte hareket ederek üreticimize neler verebiliriz onu istişare etmektir. Bu konuda sayın kaymakamımızdan da yardım talep ediyoruz” dedi. 

Dursun, “Organik tarıma güzel destekler veriliyor. Dönüm başına 100 TL iyi bir para. Üreticilerimizin organik tarıma yönelmeleri için çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Kaymakam Mehmet Soğukpınar ise, “Doğanşehir tarımda bir hayli ileride olan ve geçimi tarımla olan bir ilçemizdir. İlçemizde sadece organik kayısı değil organik elma ve diğer meyvelerinde artık organik olma yolunda çalışmalar yapmaları gerekir. Doğanşehir de kaliteli ürün konusunda yapacağınız çalışmaları destekliyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ü makamında ziyaret eden Organik Meyve Üreticileri Başkanı İlhan Durusun ve beraberindekiler, birlikleri hakkında bilgi aktardı.

Belediye Başkanı Vahap Küçük ise, “Doğanşehir, soğuk suyu güzel tarım ürünleri yetişiyor. Türkiye’nin her tarafından giden tarım ürünlerimiz gidiyor ve her kes memnun. Buradaki domatesin tadını başka yerde bulamazsınız. Dışarıdan gelenler, “Avrupa’ya giden en dayanıklı kayısı Doğanşehir kayısısı” diyorlar. Bu da bizim içi büyük bir avantaj” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 560
Bu Ay : 4004
Toplam : 4004

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom