Başkan Eser Bakan Yılmaz'dan Destek İstedi

Malatya’nın Darende İlçesi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti ve projeleri hakkında bilgiler vererek, çalışmalarına destek istedi.

Başkan Eser Bakan Yılmaz'dan Destek İstedi Malatya İlçe

Eser, hazırlattığı “Darende Kentsel Tasarım Rehberi”ni Yılmaz’a sunarak, projeleri hakkında tek tek bilgiler aktardı. Her yıl yerli ve yabancı yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği Darende’yi daha güzel bir hale dönüştürmek istediklerini belirten Eser; “Projelerimizle Darende’nin marka değerini yükselterek daha tanınır hale getirmek istiyoruz. İlçemizde özellikle turizm alanlarına yeni alternatif alanlar oluşturup gelen konukların daha geniş, farklı ve daha uzun zaman geçirecekleri mekanlar tasarlayacağız” dedi.

TOKİ projeleri, öğrenciler için yurtlar yapılması, otogar, mezbahane ve hayvan pazarı, küçük sanayi sitesi, bulvar düzenlemesi, kent müzesi oluşturulması, tarihi konakların onarımı, parklar, kentsel dönüşüm ve düzenleme çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Eser, “İlçemiz için ayrıca hayatiyet arzeden konulardan biri de Darende-Elbistan karayolunun standardının yükseltilerek iki ilçe arasındaki bu bağın daha güçlü hale gelmesidir. Bu yol ayrıca kuzey güney aksı için de önemli bir güzergah olacaktır. Komşu ilçemiz Gürün’den yetişen bir değer ve bölge siyasetçisi olarak projelerimizi gerçekleştirme konusunda geçmişten beri olduğu gibi bundan sonra da desteğinizin bizlerle olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz ise, “Hazırladığınız projeler sizin de ifade ettiğiniz gibi Darende’nin marka değerini yükseltecek. Darende’nin cazibesi daha da artacak, insanlar daha huzurlu ve mutlu yaşayacağı mekanlara kavuşacak. Darende’deki vatandaşlarımız yaşadıkları yerde doyarken, güzel bir ilçede hayat sürmenin huzurunu tadacaklar” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 343
Bu Ay : 1872
Toplam : 1872

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom