'Bu Dava Çökmüştür'

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin davanın 99. duruşmasına katılan tutuksuz sanık emekli orgeneral Hurşit Tolon, Malatya Adliyesi çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'Bu Dava Çökmüştür' Malatya Haber

Tolon, "Bu dava çökmüştür. Ama hayırlısıyla olumlu sonuç alacağımız günü beklemekteyiz" dedi.

Hurşit Tolon, 'Malatya zırvasıyla ilgili zulüm içerisindeyiz' ifadesini kullanarak, şunları söyledi:

"Hepiniz çok iyi biliyorsunuz, yalancılığı meslek edinmiş ve daha sonra da Beşiktaş tarafından tedarik edilmiş bir müfterinin, iğrenç yalanları ile uzun bir süredir Malatya zırvasıyla ilgili zulüm içerisindeyiz. Davayı takip ediyorsunuz. Özellikle 18 Ağustos tarihinden günümüze kadar dosyaya intikal eden belge ve bilgiler, o günden sonra dinlenmekte olan tanıklar ki onlardan bir tanesi de bugün burada huzurda dinlendi. Sayın mahkemeye gelen bilgilerle; bu tasarlanmış, kurgulanmış davanın çöktüğü ayan beyan ortaya çıkmıştır. Özellikle bugün tanık olarak ifade veren, o menfur cinayetin işlendiği tarihte 2. Ordu Komutanlığı görevini üstlenen emekli orgeneral Sayın Hasan Iğsız, benim o gün ne amaçla Malatya'da bulunduğumu çok açık bir ifadeyle sayın mahkeme heyetine intikal ettirmiştir. Bilindiği üzere ben o gün, o tarihteki Sayın İnönü Üniversitesi Rektörünün daveti üzerine Malatya'ya gelmiş ve o olay günü de Malatya'da İnönü Üniversitesi'nde konferans vermiştim. O akşam da buradan ayrıldım. Bunu çok açık bir dille burada varış anımdan itibaren, ayrılış anıma kadar geçen süreci bütün ayrıntısıyla ortaya koydu. Bir de haksız ve mesnetsiz iddia ve ithamları çürütür mahiyette, emekli bir orgeneralin gittiği garnizonda, o Garnizon Komutanı tarafından törenle karşılandığını, bunun Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yerleşik bir geleneği olduğunu da açık bir şekilde mahkeme huzurunda beyan etti."

"BU DAVA ÇÖKMÜŞTÜR"

Zirve Yayınevi Davası'nın çöktüğünü ileri süren Tolon, "Dava halen devam ediyor. Göreceksiniz, bu İlker Çınar ismindeki birbiriyle hiçbir zaman örtüşmeyen ifadeleri, bugüne kadar 17-18 defa düzeltilmiş, ayarlanmış beyanlarıyla, çelişkili ifadelerin hiçbir anlam taşımadığı, gelen resmi belgeler ve tanık ifadeleriyle ortaya çıkmıştı. Bu dava aslında çökmüştür. Ama hayırlısıyla olumlu sonuç alacağımız günü beklemekteyiz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 905
Bu Ay : 8051
Toplam : 8051

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom