Böylece Su Daha Adil Kullanılacak

Malatya’nın Doğanyol İlçesi’nde sulama için özellikle kartlı su sayaçları sistemine geçmeye çalışıyor.

Böylece Su Daha Adil Kullanılacak Malatya İlçe

Doğanyol Sulama Kooperatifi Başkanı Şefik Cengiz ve Kooperatif Denetim Üyesi Celal Akyol, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi’yi makamında ziyaret ederek Doğanyol'un tarımsal üretim, sulanabilir alanlar ile diğer tarımsal konulardaki teşvik ve destekler ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi yaptığı konuşmada, "Bakanlığımızın tarımsal birçok alanda desteği bulunmaktadır. Doğanyol özellikle ılıman iklim yapısı ile tarımsal üretim için çok elverişli bir ilçemiz. Güneş enerjili seralar kurularak üretim potansiyeli artırılabilir. Her türlü tarımsal faaliyette ve yatırımda bulunacak girişimcilerimize teşviklerle ve teknik destekle yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi.

Doğanyol Sulama Kooperatifi Başkanı Şefik Cengiz ise, Doğanyol'da tarımsal sulama için özellikle kartlı su sayaçları ile sulama yapmayı düşündüklerini, bunun için projelerinin bir kısmını tamamladıklarını, bir takım eksikliklerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın vereceği teşvik ve destekleri ile yararlanmayı düşündüklerini iletti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 677
Bu Ay : 7474
Toplam : 7474

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom