Malatya, Türkiye'nin Bir Özeti

TBMM 23. dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, Malatya’nın Türkiye’nin bir özeti olduğunu dile getirdi.

Malatya, Türkiye'nin Bir Özeti Malatya Haber

Malatya Vuslat TV’de 'Gündem Özel' yayınında Ökkeş Cerit’in sorularını cevaplayan Kurt, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu grubu üyesi olan Kurt, Malatyalıların çözüm sürecine sıcak baktığını ifade ederek, Malatya’nın Türkiye’nin bir özeti olduğunu söyledi.
Malatya’nın her zaman ülkeye şekil veren bir şehir olduğunu belirten Kurt, “Malatya’da Kürt var, Türk var, Alevi var, Sünni var ve hep iç içe yaşıyorlar. Biz Malatya’ya ilk geldiğimizde bize bazı kesimler 'Siz buraya niye geldiniz, sizin aklınız bizden daha mı çok?' diye sordu. Biz de onlara 'Hayır bizim aklımız sizden daha az olduğu için biz sahaya geliyoruz, toplumdan akıl alıyoruz ve bunu Ankara’ya taşıyoruz. Malatya’da barış içinde nasıl yaşama konsepti oluşturuyorsunuz bize anlatın biz de bunu tüm Türkiye için model olarak sunalım' dedik” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 956
Bu Ay : 2524
Toplam : 2524

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom