MHP'de Siyaset Yapabilirler

Biz, BBP ile zaten doğal ittifak sayılırız, doğal müttefik sayılırız. BBP bizim içimizden ayrılmış gitmiş arkadaşlarımızın kurduğu bir siyasi partidir. Tabiatı ile onlarında gönlünün bizimle birlikte olduğu kanaatindeyim.

MHP'de Siyaset Yapabilirler Türkiye-Dünya

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz, MHP ve BBP’nin birleşmesi ile ilgili olarak, “Temel meselelere bakmakta bir farklılığımız yoktur. Arzu ederlerse bizim partimizde siyaset yapmayı düşünen bütün arkadaşlarımıza gönlümüz, kapımız açıktır” dedi

Durmaz, beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, MHP MYK Üyesi Mehmet Parsak, MHP MYK Üyesi Adem Özbay, MHP İl Başkanı Mehmet Demirkaya, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Ali Kaya, MHP Milletvekili aday adayı Arif Yıldız ve işadamı Reşat Erdoğan, Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren’i ziyaret etti.
Ziyarette konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Hiçbir kardeşimizin burnu dahi kanamadan Türkiye’nin huzura kavuşması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Genel Bakanımızın bu süreçte ortaya koymuş olduğu dirayet elbette takdire şayandır. Genel Başkanımız gençliğin, bir takım tahriklere kapılarak sokaklara kapılmasını, sokağa dökmesini doğru bulmadığını defalarca ifade etmiştir. Birileri bunu tenkit etseler bile bu konudaki kararlılığımız devam etmektedir. Biz gençliğin yerinin okullar olduğuna, gençliğin kendisini gelecekte bu ülkeyi yönetmek üzere en iyi şekilde hazırlaması gerektiğine inanıyoruz. Sokakları karanlık olduğuna, sokakların Allah korusun ama çok ciddi sıkıntılara gebe olduğunu, çok ciddi sıkıntılara yol açabilecek tuzaklarla dolu olduğuna inanıyoruz. O nedenle asla istemiyoruz. Biz aleni açık bir şekilde Ankara’da ne söylüyorsak, Tunceli’de de onu söyleyebilir, İstanbul, Yozgat’ta ne diyorsak Diyarbakır’da da onu söyleyebilecek bir samimiyete sahibiz. Çünkü inandığımız şeyleri söylüyoruz, doğruları söylüyoruz.”

“ELİNDE SİLAH OLANLA MASAYA OTURULMAZ”

Mardin’in Nusaybin ilçesinde mayınlı tuzak sonucu 7 askerin yaralanması olayını değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, şunları söyledi: “Başından beri söylüyoruz, silah bırakılmadan, şehirler bomba deposu haline getirilmişken sürdürülen bu sürecin Türkiye’nin hayrına olmadığını, Türkiye’nin çok zararlı çıkacağını hep söylüyoruz. Terörle, teröristle, elinde silah olanla masaya oturmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Bilinçli bir şekilde alan hakimiyetinin PKK’ya terk edildiğini söylüyoruz. Bu söylediğimizde de haklı olduğumuz ortaya çıkıyor. Nitekim bir yandan eli masada olanların, elinin birini masaya koyanların, diğer eliyle yollara bomba yerleştirdiğini görmekte, maalesef üzücü de olsa bizim haklılığımızı teyit ediyor.”

“BBP’LİLER ARZU EDİYORSA KAPIMIZ AÇIKTIR”

MHP ve BBP arasında birleşme olup olmayacağı ile ilgili bir soruya ise Durmaz, şöyle karşılık verdi: “Biz, BBP ile zaten doğal ittifak sayılırız, doğal müttefik sayılırız. BBP bizim içimizden ayrılmış gitmiş arkadaşlarımızın kurduğu bir siyasi partidir. Tabiatı ile onlarında gönlünün bizimle birlikte olduğu kanaatindeyim. Temel meselelere bakmakta bir farklılığımız yoktur. Arzu ederlerse bizim partimizde siyaset yapmayı düşünen bütün arkadaşlarımıza gönlümüz, kapımız açıktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 26
Bu Ay : 8085
Toplam : 8085

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom