Zaten Osmanlının Torunlarıyız

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Acar, 700 yıllık bir muhteşem geçmişimizi bir günde atamayacağımız gibi Osmanlıca dilini de unutamayız.

Zaten Osmanlının Torunlarıyız Türkiye-Dünya

Memur-Sen'e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (Bem-Bir-Sen) Malatya Şubesi Başkanı Hanifi Acar, Osmanlıca dersi uygulamasına destek verdiklerini söyledi.

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Acar, son günlerde ülkemiz de Osmanlıcanın ders olarak okutulması üzerine fırtınalar koparıldığını belirterek "Bunu anlamak mümkün değil. Çünkü biz, zaten Osmanlı’nın torunlarıyız. 700 yıllık bir muhteşem geçmişimizi bir günde atamayacağımız gibi Osmanlıca dilini de unutamayız.

Osmanlıca aslında Türkçedir, sadece harfler değişiktir. Ondan dolayı biz, Osmanlıca’nın yeniden derslerde okutulmasını ve inşallah çocuklarımızın kendi köklerine dönmesini ve kendi geçmişlerini, atalarının dünyayı nasıl 700 yıl nizam-ı alem ile idare etmelerini öğrenmelerini bizim için bir kazanç olacağını düşünüyoruz. Osmanlıca ayrıca bizim kelime dağarcığımızı genişletecek ve yeniden edebiyatımızı eski muhteşem haline getireceğine inanıyoruz.

Bundan dolayı Osmanlıca’nın okullarda okutulması fikrini ortaya atan yetkilileri tebrik ediyorum başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 470
Bu Ay : 7267
Toplam : 7267

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom