Sokak Hayvanlarına Pugedon Hizmeti

Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği, Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Ünitesi’nin Battalgazi İlçesinde hizmete açtılar.

Sokak Hayvanlarına Pugedon Hizmeti Malatya Yaşam-Sağlık

Battalgazi Belediyesi tarafından sokaktaki sahipsiz hayvanların açlık sorununu çözecek ve geri dönüşüme katkı sunacak olan Pugedonlar hizmete sunuldu. İlk etapta 5 adet alınan Pugedon, Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Ünitesi’nin ilki eski Belediye Meydanı’nda hizmete sunuldu. Buradaki programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Filiz Yenier Erdem ve çok sayıda hayvansever katıldı. Burada ilk olarak konuşan Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Kenan Güzel, Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Ünitesi hakkında bilgi vererek, “Pugedon güneş enerjisi ile çalışan, bir yandan çevreyi temizlerken bir yandan da sokaktaki sahipsiz hayvanların açlık sorununu çözecek kombine bir makinedir” diye konuştu.

Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat ise, Sokak Hayvanlarını Besleyen Geri Dönüşüm Ünitesi’nin hizmete sunulmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, sokaktaki sahipsiz hayvanların açlık sorununu çözme adına önemli bir adımın atıldığını belirterek, “Belediyemizin Çevre Koruma Müdürlüğü’nün organize ettiği, finansmanını sponsorlar vasıtasıyla karşıladığı doğal dönüşüm, “her atık çöp değildir” anlayışı içerisinde sokak hayvanlarını besleyen, geri dönüşüm ünitesinin ilki kurulmuş oldu. Beş ünitemiz şehrin muhtelif yerine monte edilecek. Daha sonra bunu genişleterek sokak hayvanlarının aç kalmaması ve korunması noktasında, belediye olarak göstermiş olduğumuz hassasiyetin devamı noktasında, ayrıca artık pil, pet şişeler ve şişelerde burada geri dönüşümde toplanarak, çevreye zarar vermemesi anlamında, önemli bir hizmet anlayışını Malatya'ya getirdik diye düşünüyorum. Bu hizmetimiz herkese hayırlı olsun” dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci de, “Battalgazi Belediyemize ve sokak hayvanları derneğine bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Malatya’da bir ilk olması gerçekten farkındalık oluşturdu. Biz, inancımız gereğince bütün canlıları kutsal sayıp, onların yaşaması için elinden geleni yapan bir medeniyetin mirasçılarıyız. Sokak hayvanlarına duyduğumuz hassasiyet ve çevre kirliliğini önleyici bu güzel projeler, AK Parti belediyeleri sayesinde gerçekleşmektedir. Bundan dolayı Battalgazi Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, “Öncelikle Büyükşehir Belediye başkanımızın da bir hayvan sevgisi olduğunu bilen birisi olarak, diğer dernek başkanımız, hayvan sevenler derneği ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar vardı. Orada köpeklerin kısırlaştırılarak hayata dönmesi ile ilgili güzel bir çalışma yapmışlardı. Şimdi Battalgazi Belediye Başkanımız büyük bir farkındalık yaparak, sadece çöp değil, o çöpten bir hayvanın kurtulacağı çok güzel bir proje hazırlamış. Bundan dolayı çevre müdürüme ve başkanıma sonsuz teşekkür ediyorum. Belediye başkanım şimdi bu mekanizmadan 5 tane kuracak. Sonra şehrin muhtelif yerlerine monte edilecek. Doğadaki tüm canlıları korumamamız gerekir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 827
Bu Ay : 6021
Toplam : 6021

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom