AK Parti Battalgazi Kongresi Yapıldı

AK Parti Battalgazi 5. Olağan İlçe Kongresini yaptı. AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, tek liste halinde girdiği seçimde, güven tazeledi.

AK Parti Battalgazi Kongresi Yapıldı Malatya Siyaset

AK Parti Battalgazi 5. Olağan İlçe Kongresini yaptı, başkan Osman Güder kongrede güven tazeledi.
Malatya Büyükşehir Belediye konferans salonunda gerçekleştirilen kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Malatya'nın çevre yolu, 500 milyon TL'lik yatırım programına alındı. İhalesi firmalarımız tarafından verildi ve tarihi belli oldu. İnşallah çevre yolunu Malatya'ya kazandırıyoruz. Çok uzadığını biliyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin" dedi.

Çalık, Malatya'nın 2023'e çevre yolu, yeşil kuşak, aile ve kadın sağlık merkezleriyle, yürüme yollarıyla girdiğini ifade ederek, "O hedeflerin içerisinde bir tanesi var ki, ticaretiyle Malatya'yı yeniden ayağa kaldıracak. Ulaşımıyla Malatya'yı yeniden ayağa kaldıracak. Tüm Malatyalılar bunu gönülden istiyor. Konya-İstanbul Hızı Tren açılışına katıldık. O hızlı treni görmek hepimizi için büyük bir gurur. Yüksek Hızlı Tren ülkesi oluyoruz. Yüksek Hızlı Tren ülkesi olurken, Malatya'nın es geçilme ihtimali yok. Bakanımıza, Müsteşarımıza ve Genel Müdüre gittik. Konya'daki açılış programında da bunu bir kez daha dile getirdik. Hızlı Tren'in proje ihalesinin yapılacağı tarihi yazısıyla bize verdiler. Malatya'yı doğu ve batı ile buluşturacak, Yüksek Hızlı Tren'in proje ihalesi 14 Ocak'ta yapılacak" şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci de 2001 yılında 'Karanlıkta hiçbir şey kalmayacak' diye yola çıktıklarını belirterek, "Yolsuzlukla, yasaklarla mücadele ettik. Allah'a hamdolsun geldiğimiz noktada bunların mücadelesini veren, bu yolda çaba sarf eden, bu yolda koşturan bir teşkilatla beraber yolumuza devam ediyoruz. Halkla beraber yürüyoruz. Halkla beraber yürümeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de, her zaman halkın yanında durduklarını kaydederek şunları söyledi: "AK Parti bugüne kadar, bizden önceki siyasi partilerin göstermiş olduğu bir takım yanlış icraatlara hiçbir zaman ödün vermedi. Bu ülkede yaşanan yasaklara bakıyoruz, saymakla bitiremiyoruz. Ama 2002'den bu tarafa o yasaklar adına ne kaldı? Şimdi o yasaklardan bahsedemeyiz."

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın da, Avrupa'nın şımarıklığına karşı Türkiye'nin söz ve davranışlarıyla cevap verdiğini belirterek, "Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye ile ilgili almış olduğu bir karar var. Avrupa Birliği, IMF hale geçmişte yaşıyor. Onlar zannediyorlar ki, gönderdikleri herhangi bir memurunun karşısında Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı, öğretmeninin karşısındaki bir ilkokul çocuğu gibi duracak. Artık biz surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Avrupalı artık sen nereden esersen es" ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, AK Parti teşkilatlarının kan tazelemelerini yaptığını kaydederek, "Birlikteliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirerek, seçime güçlü bir şekilde gireceğiz" dedi.
Çakır, büyükşehirin Malatya için birer şans olduğunu ifade ederek, "Bizim üzerimize düşen daha çok çalışarak, hizmet götürebilmek. Sadece rutin belediyecilik hizmetleriyle yetinmemiz mümkün değil. Dolayısıyla da görevimizi yapmamış oluruz. Geçen dönemde 5 yıl içerisinde yapmış olduğumuz çok güzel çalışmalar vardı. Bunun yanında devam eden projelerimiz bulunuyordu. Şuan çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, Battalgazi'yi mazisine layık istikbale kavuşturmak için çalıştıklarını ifade etti. Gürkan, yapacakları hizmetle yeni destanlar yazacaklarını kaydederek, geride kalan 8 ay içerisinde azımsanmayacak çok güzel işler yaptıklarını belirtti.

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ise, "Biz, sizler için varız. Sizlerin mutlu olduğu kadar, mutlu olabileceğimizin idraki içerisinde çalışıyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, tek liste halinde girdiği seçimde, güven tazeledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 201
Bu Ay : 201
Toplam : 201

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom