Neşet Ertaş Anıldı

Malatya'da icra edilen konserde, "Bozkurun Tezenesi" olarak bilinen Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ın türküleri seslendirildi.

Neşet Ertaş Anıldı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Türk Halk Müziği (THM) Korosu, 5. büyük konserini, ünlü halk ozanı Neşet Ertaş anısına düzenledi. THM Korosu, “Neş’et Ettik Dost Gönlüne” konseriyle halk müziği dostlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

20 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu'nda düzenlenen konser, yoğun ilgi gördü. Konsere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı İsmail Nacar, şube müdürleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Şef Yaşar Büyükyolcu’nun yönetiminde icra edilen konserde, "Bozkurun Tezenesi" olarak bilinen Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ın türküleri seslendirildi. Sanatçı Orçun Akgün'ün sürpriz yaparak konuk sanatçı olarak "Gönül Dağı"nı seslendirdiği konserde, Malatya Müzisyen Eğitimciler Derneği Başkanı Mehmet Balkış da koroya çiçek sundu. Merhum Ertaş'ın 18 eserinin seslendirildiği konser programının sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Şef Yaşar Büyükyolcu'ya çiçek takdim etti. 

Konser programında, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın takdim yazısıyla konsere özel hazırlanan ve seslendirilen eserlerin yer aldığı kitapçık da katılımcılara hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 543
Bu Ay : 3987
Toplam : 3987

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom