Okullar Sağlıkta Yarışıyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi ve Vuslat TV ile ortaklaşa hazırladıkları “Okullar Sağlıkta Yarışıyor-2015” projesi başladı.

Okullar Sağlıkta Yarışıyor Malatya Yaşam-Sağlık

‘Okullar Sağlıkta Yarışıyor-2015’ projesi kapsamında Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonunda verilen eğitim sonrasında öğrenciler okulları adına Vuslat TV’de düzenlenecek canlı yayına yarışmacı olarak katılacaklar. Koruyucu sağlıkla ilgili aldıkları eğitimle ilgili bilgilerin sorulacağı yarışmanın yedi hafta sürmesi planlanıyor. Yarışma sonucunda finalde dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.

Proje kapsamında İnönü Üniversitesi akademisyenleri; Dr. Duygu Seyitoğlu, Madde (sigara, alkol, uyuşturucu), internet ve SMS bağımlılığı, Dr. Deniz Yavuz Başkıran, Ergenlerde egzersiz ve spor, Yrd. Doç. Dr. Gülsüm Duruk, Ağız ve diş sağlığı, Doç. Dr. Birgül Elbozan Cumurcu, Stres, zaman ve para yönetimi, “Hayır” demek, Uzm. Dr. Sevgi Yumrutepe İlk yardım, Hem.Pınar Turhan Kişisel bakım ve hijyen, Doç. Dr. Ali Özer Ergenlerde beslenme, Hem. Pınar Küçükçayır Ergen sağlığı, Ecz. Özlem Akar Eczane ve ilaç kullanımı, Prof. Dr. Cengiz Yakıncı kazalardan korunma konularında, 64 farklı ortaokuldan seçilen 192 öğrenciye Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonunda 16 ve 18 Aralık 2014 tarihlerinde eğitim verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 129
Bu Ay : 3686
Toplam : 3686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom