Belediye Personelinden Kan Bağışı

Yeşilyurt Belediyesi ve Malatya Kızılay Kan Bağış Merkezi işbirliği ile düzenlenen organizasyon da Yeşilyurt Belediyesi'nde kurulan stantta belediye personeli kan verdi.

Belediye Personelinden Kan Bağışı Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye girişinde başlatılan çalışmaya belediye personeli yoğun ilgi gösterdi. İlk kan bağışını Başkan Vekili Mehmet Güner ve Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk yaptı. Gün boyu devam eden kan bağışı uygulaması ile Belediye çalışanlarından yaklaşık 50 ünite kan bağışı gerçekleştirildi.

Kızılay’ın "Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır" sloganına dikkat çeken Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Mehmet Güner, “Kan bağışı hem toplumsal, hem kişisel açıdan çok önemlidir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %1'i kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Kan bağışı yaşam için yapılan bir armağandır. Ülkemizde her yıl iki milyona yakın kana ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç çoğunlukla hastaların yakınlarından ve acil durumda sağlanabilmektedir" şeklinde konuştu.

Güner, "Yılda üç kez kan bağışı yapılabilir. Sağlıklı kişilerin yılda en az iki kez bağışı yapmasıyla ülke ihtiyacı karşılanabilmektedir. Ancak düzenli olarak kan bağışlayan kişi sayısı çok azdır. Belediyemiz personelinin bu insani görevi en güzel şekilde yerine getireceğine inanıyor, Türk Kızılay'ına çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom