Öğrencilere Ayakkabı Yardımı Yapıldı

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan Milli Egemenlik İlköğretim Okulu'nda öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık ayakkabı dağıtıldı.

Öğrencilere Ayakkabı Yardımı Yapıldı Malatya Haber

Yeşiltepe Mahallesi’nde faaliyet gösteren Yeşiltepeliler Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından temin edilen 1001 Kız öğrenciye kışlık ayakkabıları Milli Egemenlik İlköğretim Okulu'nda dağıtılmaya başladı.
Ayakkabı yardımı dolayısıyla düzenlenen törene Kaymakam Nesim Babahanoğlu, Yeşiltepeliler Derneği Başkanı Özcan Gözene, mahalle muhtarları ve öğrenci velileri katıldı.

Kaymakam Nesim Babahanoğlu, sivil toplum örgütlerinin yapacağı yardımların çok önemli olduğunu ifade ederek, “Devlet olarak ihtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz. Suriye’den gelenlere de yardım ediliyor. Ama asıl vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını da hep birlikte görmeliyiz. Bu gün Yeşiltepeliler Derneği kız öğrencilere kışlık ayakkabı yardımında bulunuyor. Bu tür yardımları önemsemeliyiz. Dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yeşiltepeliler Derneği Başkanı Özcan Gözene ise, Yeşiltepe genelinde bulunan tüm okullarda okuyan ihtiyaç sahibi kız öğrencilere kışlık ayakkabı dağıtıklarını ifade ederek, “Mahallemizde ihtiyaç sahibi bayanlara ayakkabı dağıtmıştık. Gördük ki okullarımızda da kışlık ayakkabılara ihtiyaç var. Okul idarecilerimizin başvurusu üzerine kız öğrenciler kışlık ayakkabılar getirdik. Bu gün bunu burada ihtiyaç sahibi kızlarımıza vereceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 558
Bu Ay : 7355
Toplam : 7355

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom