”Öğrenen Kadın Mutlu Yarın”

Malatya’nın Yazıhan İlçesi’nde,”Öğrenen Kadın Mutlu Yarın” farkındalık projesi eğitimleri devam ediyor.

”Öğrenen Kadın Mutlu Yarın” Malatya İlçe

“Öğrenen Kadın Mutlu Yarın” farkındalık projesi kapsamında, Balaban Mahallesi’nde düzenlenen programa, Kaymakam Hatice Bayar Özdemir ile birlikte eğitimci olarak Aile Hekimi Dr. Suzan Atasoy, Müftülük Kuran Kursu Öğreticisi Ayten Şahin ve Yeniköy İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Ezgi Canbolat katıldı.
Programda Dr. Suzan Atasoy tarafından, kişisel hijyen ile kadın hastalıklarıdan meme kanseri ve rahim ağzı kanserleri, Müftülük Kuran Kursu Öğreticisi Ayten Şahin tarafından organ bağışı, tüp bebek ve akraba evliliği, Yeniköy İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Ezgi Canbolat tarafından da okul öncesi eğitimin faydaları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Yapılan konuşmalardan sonra Kaymakam Özdemir tarafından eğitim programına ilgilerinden ve yoğun katılımlarından dolayı Balaban (Yeniköy) kadınlarına teşekkür edildi. Eğitim sonucunda bir kadın da bile, eğitimi verilen konularda bilinen genel yanlışlardan doğru olanının öğrenilmesinin sağlanmasının kendilerini mutlu edeceğini dile getiren Özdemir, Öğrenen Kadın Mutlu Yarın” farkındalık projesi uygulamasının diğer mahallerde de devam edeceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 3
Bu Ay : 15051
Toplam : 15051

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom