Başkan Çakır Çalışmaları İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çevreyolundaki Adliye yanı alt geçit üzerinde devam eden meydan ve çevre düzenleme çalışmaları ile İpek caddesinde inşa edilen Semt Pazarı ve Kültür Merkezinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Çakır Çalışmaları İnceledi Malatya Haber

İnceleme gezilerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları ile ilgili Daire Başkanları ve Şube Müdürleri de katıldı.

İlk olarak Adliye yanı alt geçit üzerine oluşturulan yaklaşık 7 dönümlük meydanda yapılan çevre düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Çakır, yetkililerden bilgiler aldı. Bitme aşamasına getirilen düzenleme çalışmaları çerçevesinde, meydan içerisine kafeterya, oturma grupları ve sergi alanları yapıldığı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır daha sonra İpek Caddesi'nde yapımı devam eden Semt Pazarı ve Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Kapalı Semt Pazarı ve Kültür Merkezi ile ilgili bilgiler veren Başkan Çakır, bu projenin Malatya için önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Burası sadece bir kültür merkezi değil, aynı zamanda bölgemizin birçok ihtiyacını karşılayacak önemli bir tesis. İpek Caddesi üzerinde Cuma günleri kurulan pazar nedeniyle bölgede trafik sıkışıklığı meydana geliyordu. Yapılan bu proje ile bu bölgemizdeki trafik sıkışıklığı ortadan kaldırılmış olacak.”

Projenin ikinci katının ise bölgeye hitap edecek bir Kültür Merkezi şekilde düzenlendiğini belirten Başkan Çakır, “Zemin katı pazarcı esnafının hizmetine sunulacak olan projemizin üst katı ise Kervansaray mimarisi tarzında bölgeye hizmet verecek bir sosyal ve kültür merkezi olacak. Burada fitness salonları, eğitim ve seminer salonları, internet odaları, kafeteryalar ile öğrenci ve gençlerimize kurs ve eğitimlerin verileceği salonlar bulunuyor. Ayrıca bir de cami bulunmakta.

Oturum alanı 4 bin metrekare civarında olan tesisin toplam inşaat alanı ise 7 bin m2’nin üzerinde. Bu tesis hem Pazar yeri olarak hem de sosyal ve kültürel anlamda bölgemizin ihtiyacını karşılayacak. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen bu tesis, ilimizdeki kültürel etkinliklerin yoğunlaşması ve sosyalleşme anlamında önemli bir görevi yapacak. Amacımız böyle tesisleri diğer bölgelerimizde de hizmete sunmaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 361
Bu Ay : 6445
Toplam : 6445

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom