Organik Tarımın Önemini Anlattı

Malatya Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Tursun, birlik yöneticileri ile birlikte Akçadağ Belediyesine, “organik tarımın önemi” hakkında bilgiler aktarmak amacı ile ziyaret gerçekleştirildi.

Organik Tarımın Önemini Anlattı Malatya Haber

Malatya Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Tursun, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan'ı ziyaret ederek, organik tarımı anlattı.

Malatya Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Tursun, "5 ay oldu Organik tarım birliğimizi kuralı, dolayısıyla ilçelerimizde, tanışma gezileri düzenliyoruz. Zaten hep beraber belediyeleri, ilçe tarımla, ziraat odasını geziyoruz. Temel kuruluş felsefemiz üreticimize katkı sağlanmaktır ve amacımızda bu, bu nedenle sizlerle tanışmak istedik, sağ olun bizleri kabul ettiniz" dedi.

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan ise, Akçadağ’da meyvecilik ve araştırma için yer ayrıldığını kaydederek, "Meyvecilik araştırma için yer ayırdık. Orada kaliteli, organik ve dayanıklı meyveciliğe dönük araştırmalar yapılacak. Organik meyve üreticileri birliğinin, bu nedenle bir ayağı burada olacak tabi önümüzde, benim jenerasyonum ellili yaşlarda olanlar önce yokluğu, sonra varlığı gördüler.

Üretim alanında da maalesef, genetik bakımdan katkılar verilere oluşturulmuş meyveler, sebzeler lezzetini kaybetti. İyiden Olumsuza doğru bir gidiş var onun için insanımız artık, organik tarıma yönleniyor, organik olanın lezzetini arıyor burada şunu da dikkate almak lazım, tüketici her yerde organik olanı almak istiyor" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 175
Bu Ay : 7812
Toplam : 7812

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom